Завантажити ще

Сі Цзіньпін припускає, що Китай може повернути панд у зоопарки США

Сі Цзіньпін припускає, що Китай може повернути панд у зоопарки США
Фото: nytimes.com

Лідер Китаю Сі Цзіньпін під час свого візиту до США заявив, що китайські панди можуть незабаром повернутися до зоопарків Сполучених Штатів, які нещодавно передали ведмедів назад на їхню батьківщину. Про це пише The New York Times.

- Ми готові продовжити нашу співпрацю зі Сполученими Штатами в галузі збереження панд і зробити все можливе, щоб задовольнити побажання каліфорнійців, щоб поглибити дружні зв'язки між нашими двома народами, - заявив Сі Цзіньпін на зборах, що в основному складаються з керівників бізнесу, в Сан-Франциско.

Лідер Китаю зазначив, що панди є "посланцями дружби між китайським та американським народами". Заява Сі Цзіньпіна прозвучала після того, як наприкінці вересня Китай заявив, що хоче повернути панд, які живуть у зоопарках США. Минулого тижня перших панд почали повертати в Китай. Зокрема, Смітсонівський національний зоопарк у Вашингтоні передав у КНР своїх двох старих дорослих панд, Мей Сян і Тянь Тянь, і їхнє дитинча Сяо Ці Цзі.

Після переговорів Сі Цзіньпіна із президентом США Джо Байденом, на яких лідери домовилися, зокрема, поновити прямі військові контакти, і слів лідера КНР журналісти The New York Times зробили висновок, що "панда-дипломатія, можливо, ще не вмерла".

Як повідомив Всесвітній фонд дикої природи, зараз у дикій природі в Китаї живе 1864 великі панди. Ще приблизно 600 панд, як зазначила ВВС, утримують у неволі в зоопарках по всьому світу. У 2021 році велику панду видалили зі списку видів, що зникають.

Китайські панди гостювали у США понад 50 років. Перших тварин Вашингтону передали після історичного візиту президента Річарда Ніксона до Китаю 1972 року, який ознаменував нормалізацію відносин між країнами.