Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
21 квiтня
Завантажити ще

Україна домовилася із Росією про повернення депортованого із Маріуполя підлітка

Україна домовилася із Росією про повернення депортованого із Маріуполя підлітка
Фото: facebook.com/dmytro.lubinets

Депортований із Маріуполя 17-річний Богдан Єрмохін незабаром повернеться до України, де на нього чекає сестра. Домовленості із російською стороною підтвердив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у фейсбуці.

- Богдан Єрмохін скоро буде в Україні! Офіційно підтверджую, що маємо домовленості про повернення Богдана до України та його возз’єднання з сестрою. Прошу всіх заспокоїтися, а головне - не розповсюджувати неперевірену інформацію. Адже така публічність шкодить процесам повернення. Готовий відповісти на всі запитання журналістів, розповісти деталі, але лише тоді, коли Богдан буде на території України, - написав омбудсмен.

9 листопада адвокат Богдана опублікував його звернення до президента Володимира Зеленського із проханням посприяти поверненню до України.

Про плани сприяти поверненню Єрмохіна до України 8 листопада заявила дитячий омбудсмен РФ Марія Львова-Бєлова. Вона також заперечила слова адвоката про те, що Богдану вручили повістку до російського військкомату.

Богдан Єрмохін до повномасштабної війни мешкав у Маріуполі. Він втратив батьків у вісім років, жив у прийомній сім'ї та у будинку сімейного типу. З 2021 року був під опікою держави. Після окупації Маріуполя його вивезли спочатку до Донецька, а звідти - до Росії, де видали російський паспорт.

Скріншот із відеозвернення Богдана до президента України.

Скріншот із відеозвернення Богдана до президента України.