18 травня
Завантажити ще

На Закарпатті голодні ведмеді, які досі не впали у сплячку, трощать бджолині вулики

На Закарпатті голодні ведмеді, які досі не впали у сплячку, трощать бджолині вулики
Фото: facebook.com/ForestsOfUkraine

Напередодні вночі на території Ясінянської філії Карпатського лісового офісу (Закарпатська область) ведмеді розтрощили пасіку та виїли увесь мед. Також пошкодили деякі дерева. Про це повідомляє ДП "Ліси України".

За словами єгерів, ведмеді, ймовірно, шукали їжу, адже перед зимовою сплячкою потрібно сформувати достатній шар жиру. Тим більше пасіка знаходиться на високогір’ї. Тут чиста природа, свіже повітря, набагато смачніший та корисніший мед, а ведмеді ще ті ласуни.

Такі пошуки їжі є достатньо небезпечними: голодний дикий звір може залізти і на господарське подвірʼя, і навіть у будинок. Мисливці та єгері рекомендують встановлювати "електропастухи". Електричні огорожі відлякають ведмедів та зможуть вберегти будинки, пасіки та інше від чергового набігу клишоногого звіра.

- Випереджуємо стейкхолдерів та природолюбителів, які можуть вважати, що такі наслідки - це недостатня підгодівля тварин. До слова, лісівники не підгодовують ведмедів!  Ці звірі самі шукають собі їжу, а у звʼязку зі зміною кліматичних умов їхні потреби в запасах збільшуються! У порівнянні з минулими роками у такий період клишоногі вже впадали в сплячку. Проте останні два роки спостерігаємо підвищення температур в осінньо-зимовий період, а це змушує диких звірів пізніше засинати, тож як наслідок - пошуки їжі продовжуються до настання холодів, - йдеться у повідомленні.

У Карпатському регіоні живе восім тисяч особин бурого ведмедя - на території Польщі, Словаччини, Румунії та України. В Україні їх близько 300.

Фото
Фото
10 Листопада 202312:25
Новини по темі: Тварини ведмідь Закарпаття