Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Канада передала українським рятувальникам роботів для дистанційного розмінування

Канада передала українським рятувальникам роботів для дистанційного розмінування
Фото: dsns.gov.ua

Українські рятувальники отримали від уряду Канади шість роботів для дистанційного розмінування територій. Про це повідомила пресслужба ДСНС.

- Нові роботизовані комплекси DIGITAL VANGUARD-S допомагатимуть українським піротехнікам знешкоджувати вибухонебезпечні боєприпаси у населених пунктах. Роботизовані комплекси DIGITAL VANGUARD-S передані піротехнічним підрозділам Миколаївської, Запорізької областей та саперам Луганського гарнізону, які наразі працюють у Херсонській області, а також Мобільному рятувальному центру швидкого реагування, Міжрегіональному центру швидкого реагування ДСНС України та Другому спеціальному центру швидкого реагування ДСНС, повідомили у пресслужбі відомства.

Роботи-сапери допоможуть у розмінуванні регіонів. Фото: dsns.gov.ua

Роботи-сапери допоможуть у розмінуванні регіонів. Фото: dsns.gov.ua

Завдяки бездротовому та дротовому з'єднанню роботи можуть працювати до п'яти годин і виконувати різні завдання – дистанційно знищувати вибухонебезпечні предмети або проводити розвідку місцевості. DIGITAL VANGUARD-S має три встановлені камери, завдяки яким оператор стежить за проведенням маніпуляцій, отримує в режимі реального часу чітке та якісне зображення місця проведення робіт.

Такі технологічні можливості дозволяють йому не підходити близько до вибухонебезпечних предметів. А завдяки невеликим габаритам та маневровості роботи можуть використовуватись у важкодоступних місцях, кажуть рятувальники.

За оцінками ДСНС, сьогодні близько 30% (174 тис. кв. км) від загальної площі України потенційно небезпечні. А тому сучасне обладнання допоможе саперам швидше та з меншим ризиком для здоров'я і життя дистанційно проводити розвідку та знешкоджувати боєприпаси.

У ДСНС додають, що загалом з початку широкомасштабного вторгнення РФ на території України знешкоджено 450 998 одиниць вибухонебезпечних предметів та 2892 кг вибухової речовини, серед знищеного - 3122 авіаційні бомби. Обстежено територію площею понад 107 920 га.

Новини по темі: міна ГСЧС