Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Що робити у разі підозри на гепатит А – алгоритм дій від НСЗУ

Що робити у разі підозри на гепатит А – алгоритм дій від НСЗУ
Фото: Суспільне

Вірус гепатиту А почав поширюватися у деяких областях України. У зв’язку з цим Національна служба здоров'я України (НСЗУ) опублікувала алгоритм дій у разі підозри захворювання. 

У нацслужбі вказали, що гепатит А вражає печінку та може мати як легкий, так і тяжкий перебіг. Вірус передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, через недотримання особистої гігієни.

До симптомів належать слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, пожовтіння шкіри й білків очей.

- Лише лікар може підтвердити діагноз гепатиту А і надати рекомендації щодо лікування. У разі підозри хвороби потрібно звертатись до сімейного лікаря – якщо симптоми не становлять загрози для життя та здоров’я, в лікарню невідкладної допомоги –  якщо симптоми спричинили невідкладний стан, - зазначили в НСЗУ.

У відомстві додали, що сімейний лікар при необхідності призначить необхідні обстеження для підтвердження діагнозу. За електронним направленням усі вони будуть безоплатними для пацієнтів. Також це стосується і стаціонарного лікування в тих закладах, які мають договір із НСЗУ на стаціонарну допомогу.

Після спалаху гепатиту А на Вінниччині випадки інфікування гепатитом виявили ще в чотирьох областях - на Закарпатті, Дніпропетровщині, Тернопольщині та Івано-Франковщині. На Вінничині ж кількість випадків захворювання зросла до 280.

 

Новини по темі: Минздрав гепатит