Завантажити ще

Уряд створив держреєстр домашніх тварин - поки лише котів та собак

Уряд створив держреєстр домашніх тварин - поки лише котів та собак
Фото: Getty Images

Уряд ухвалив постанову про створення Єдиного державного реєстру домашніх тварин. Спочатку до нього вноситимуть інформацію лише про котів і собак, а згодом розширять на інших тварин. Реєстр є добровільним, він полегшить отримання документів для тварин, допоможе контролювати вакцинацію та стерилізацію і сприятиме пошуку зниклих улюбленців. Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації на брифінгу.

- Українці зможуть добровільно й безоплатно вносити інформацію про свого улюбленця до реєстру у державного або приватного ветеринара. У системі буде функціонал для пошуку домашніх тварин: ви зможете повідомити про знайденого улюбленця або сповістити про втрату свого. Це значно зменшить кількість безпритульних тварин у країні, - повідомили у Мінцифри.

Створення реєстру стане ще одним кроком до створення ветеринарного паспорту в «Дії». Під час брифінгу не озвучили конкретних дат. 

1 листопада Асоціація захисту тварин України повідомила, що Україна входить до списку десяти країн із найбільшою кількістю безпритульних тварин. Нині близько 140 тисяч тварин потребують допомоги та підтримки з боку добровольців. 

Новини по темі: Тварини Минцифры