21 травня
Завантажити ще

В МОЗ знайшли порушення у пологових та перинатальних центрах - вигадують діагнози новонародженим

В МОЗ знайшли порушення у пологових та перинатальних центрах - вигадують діагнози новонародженим
Фото: REUTERS

Українські пологові та перинатальні центрі приписують новонародженим діагнози, які не є правдивими, щоб перевести маленьких пацієнтів до інших лікарень та отримати більше грошей за одного пацієнта. Зловживання були виявлені під час моніторингу медичних закладів, проведеного Міністерством охорони здоров’я та Національною службою здоров’я України. 

- За попередніми розрахунками НСЗУ, за приблизно 30% дітей здійснювалась подвійна оплата медзакладам. У середньому по країні майже 20% немовлят, які народилися хворими, переводять в інший заклад та зазнають негативного впливу внаслідок транспортування. В окремих лікарнях 100% немовлят, які вижили до 7 дня, були переведені до інших лікарень, попри те, що ці лікарні мали відповідні пакети послуг, - наголосили в МОЗ.

Крім того, в деяких лікарнях немовлятам ставлять діагнози, які є не  патологією, а лише тимчасовим станом пацієнта і не мають бути причиною для «лікування». 

Також у відомстві додали, що деякі клініки роблять більше кесаревих розтинів, ніж потрібно, і це може бути пов'язане із намаганнями отримати додаткову оплату.

За даними МОЗ, щороку в Україні народжують близько 200 тисяч жінок. При цьому  вони отримують допомогу у рамках трьох пакетів послуг НСЗУ -  «Стаціонарна медична допомога без проведення хірургічних операцій», «Медична допомога при пологах» та «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках».