Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

МОЗ спростувало фейки про карантин через спалах гепатиту А

 МОЗ спростувало фейки про карантин через спалах гепатиту А
Фото: t.me/mozofficial

У Міністерстві охорони здоров'я спростували інформацію про введення карантину через спалахи гепатиту A в Україні, який зараз активно поширюється в мережі. Про це повідомляє Telegram-канал Міністерства охорони здоров'я України.

- Інтернет-мережею поширюється інформація про введення карантину через спалах гепатиту А. Це фейк та частина ворожої ІПСО. У разі виявлення спалахів захворювання МОЗ повідомить про це на офіційному сайті відомства та сторінках у соціальних мережах. Також інформуємо вас, що у 2022 році в Україні було зареєстровано 281 випадок гепатиту А. За 9 місяців цього року зареєстровано 314 випадків захворювання, – сказали у МОЗ.

У міністерстві також повідомили, що зараз спалах гепатиту A зафіксовано лише у Вінницькій області. Там продовжуються посилені протиепідемічні заходи.

Міністерство охорони здоров'я повідомило, що гепатит A постійно реєструється на території України. Найчастішою причиною є порушення санітарно-гігієнічних норм: погано вимиті руки, використання чи вживання забрудненої води. "Людина може заразитися, якщо вип'є заражену воду або з'їсть продукти, які готував хворий", - пояснили в міністерстві.

Раніше у Вінницькій громаді виявили понад 140 випадків захворювання на гепатит О. Пізніше головний санлікар Ігор Кузін зазначив, що така кількість захворювань – це надзвичайна ситуація обласного масштабу. Пізніше стало відомо, що на Вінниччині гепатит А почав реєструвати не лише в обласному центрі, а й в інших населених пунктах.

Новини по темі: гепатит Минздрав