22 травня
Завантажити ще

СБУ повідомила про блокування понад 20 осередків секти «АллатРа»

СБУ повідомила про блокування понад 20 осередків секти «АллатРа»
Фото: https://ssu.gov.ua/

Служба безпеки України (СБУ) повідомила по розкриття та блокування понад 20 осередків релігійної секти, яка виправдовувала збройну агресію Росії та пропагувала ідею створення "союзу слов’янських народів" під керівництвом Москви. Як повідомили в СБУ, мова йде про секту «АллатРа».

Наголошується, що вона мала ієрархічну структуру та "представництва" в кожному обласному центрі України. Для розширення проросійської пропаганди використовувались соцмережі та інші медіа.

- Для пошуку однодумців та поширення проросійських поглядів фігуранти створили власний ютуб-канал, який налічує майже пів мільйона користувачів. Також організатори АллатРа запустили мережу власних медіа та інтернет-ресурсів, телеграм-каналів та сторінок у соцмережі ТікТок. Там вони публікували пропагандистські "дописи" та відео, просуваючи прокремлівські наративи через ідеї так званого "благотворчого суспільства", – зазначили в СБУ.

Наразі лідери секти знаходяться за кордоном, але досі продовжували керувати нею з-поза меж України. Експертиза підтвердила, що діяльність "АллатРа" сприяла інтересам Росії.

Наразі проводиться розслідування, і зловмисникам загрожує серйозне покарання за різними статтями Кримінального кодексу України, включаючи державну зраду, створення злочинної організації та інші злочини.

У середині жовтня віцепрем'єр-міністр - міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила про свою непричетність до "АллатРа".

Новини по темі: СБУ обшук секта