29 травня
Завантажити ще

Магнітні бурі у листопаді: справжній шторм накриє Землю в кінці місяця

Магнітні бурі у листопаді: справжній шторм накриє Землю в кінці місяця
Фото: spacegid.com

Листопад зазвичай – місяць нудьги та легкої депресії, а тут ще на українців чекають кілька магнітних бур (традиційно цього місяця ) різної сили. Метеопатам буде важко, але й здорові люди в Україні відчують нездужання у дні сонячних штормів.

Перша магнітна буря чекає на нас уже 1 листопада – 3-бальний шторм навряд чи пройде непоміченим. На щастя, його пік буде пройдено вдень, і вже ввечері потужність хвилювання магнітосфери Землі зменшиться до 2 балів.

Такі ж двобальні магнітні бурі відбуватимуться щодня до 8 листопада. І в останній день цієї серії підніметься «шторм» у 4 бали. Метеозалежним людям краще поберегтися і постаратися не виходити з дому – штормити буде майже добу.

Після таких сплесків двобальні "обурення" 10-12 листопада здадуться легким вібромасажем. Цей час краще використовувати для підготовки до нової серії 4-бальних сонячних штормів, які торкнуться Землі вранці 13 листопада і триватимуть аж до вечора 14 листопада.

Зате 15-го числа можна буде видихнути – однобальний шторм не помітять навіть ті, хто відчуває всі наслідки витівок нашого Сонця. Розслаблятися можна і потрібно, але попереду на нас чекає серйозне випробування.

Вже 26 листопада прогнозується справжня магнітна буря потужністю 5 балів. Це вже не буря, а магнітний шторм, і голови болітимуть не лише у метеопатів.

Ще один небезпечний день чекає на нас 29 листопада, і, схоже, нам усім доведеться несолодко. Фахівці з космічних досліджень не виключають, що потужність магнітної бурі може досягти 6-7 балів, а це вже серйозне обурення магнітосфери, до якого треба поставитись із граничною серйозністю. Точніше, до свого здоров'я.

Напередодні геомагнітних штормів варто приділити увагу своєму здоров'ю, особливо гіпертонікам і людям з хронічними хворобами, а також тим, хто страждає, нирковими захворюваннями та вегетосудинною дистонією. Також магнітні бурі можуть позначитися на самопочутті вагітних жінок та немовлят.

Під час геошторму багато людей також можуть відчути різкий занепад сил та працездатності, запаморочення та мігрені, головний біль, сонливість, нездужання та дратівливість.

У дні магнітних бур, особливо сильних, краще мінімізувати фізичне навантаження, залишивши лише кілька легких профілактичних вправ. Якщо є можливість частіше дихати свіжим повітрям - це не завадить, але вразливим категоріям людей це краще робити під наглядом. З їжі слід виключити жирне, гостре, копчене, з напоїв – алкоголь та магазинні соки. Трав'яні чаї та чиста вода, овочі та фрукти – перші помічники людей у ​​дні магнітних бур та штормів.