Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
17 квiтня
Завантажити ще

Кількість хворих на гепатит А у Вінниці зросла до 135

Кількість хворих на гепатит А у Вінниці зросла до 135
Фото: tsn.ua

У Вінниці продовжує зростати кількість людей, які захворіли на гепатит А. Про це заступниця директорки департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької обласної державної адміністрації Тетяна Бондаренко повідомила  під час телемарафону "Єдині новини".

- Кількість заражених зростає. Наразі це вже 135 пацієнтів, з яких у 122 випадках лабораторно підтверджений гепатит А. На жаль, незважаючи на велику кількість аналізів води, включаючи централізоване водопостачання та питну воду з інших джерел, ми не виявили джерело інфекції,  - розповіла Бондаренко.

За її словами, лікарі очікують подальше зростання захворюваності в найближчий тиждень, оскільки люди виходять з інкубаційного періоду. Також відзначається, що у деяких випадках можуть спостерігатися не типові симптоми гепатиту А.

Епідеміологи та служби продовжують досліджувати проблему.  В рамках запобіжних заходів створено робочі групи, які проводитимуть невідкладні перевірки на підприємстві "Вінницяоблводоканал" та в мережах розливу питної води.

Гепатит А - це вірусне захворювання, що вражає печінку і може мати як легкий, так і тяжкий перебіг. Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених продуктів чи води через недотримання особистої гігієни, і також у сім'ях, коли інфікована людина готує їжу всім членам сім'ї.

Як писала раніше KP.UA,  за даними лікарів, гепатитом А перехворів майже кожен українець до 40 років. При цьому тяжкий перебіг хвороби спостерігається лише у 10% пацієнтів. Наразі специфічного лікування гепатиту А не існує. Зазвичай лікарі виписують медикаменти для полегшення неприємних симптомів захворювання. При цьому особлива увага приділяється на відновлення здоров’я після хвороби.

Новини по темі: Вінниця гепатит