Завантажити ще

Кількість госпіталізованих унаслідок спалаху гепатиту А у Вінниці зросла до 60 людей

Кількість госпіталізованих унаслідок спалаху гепатиту А у Вінниці зросла до 60 людей
Фото: tsn.ua

Кількість госпіталізованих унаслідок спалаху вірусного гепатиту А у Вінниці зросла до 60 людей. Про це 24 жовтня повідомило Міністерство охорони здоров’я України.

- У Вінниці зафіксовано спалах вірусного гепатиту А в одному із районів міста. 60 людей з підтвердженим діагнозом гепатит А госпіталізовані, серед них — 14 дітей. Також ще 14 пацієнтів перебувають під медичним наглядом та очікують підтвердження діагнозу, — йдеться на сайті МОЗ.

Спеціалісти Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб перевірили 53 з 66 проб води з громадських джерел питної води, приватних криниць, точок продажу питної води та розподільчої мережі, всі вони відповідають санітарним нормам. Також серед можливих причин спалаху назвали стихійні ринки. 

Також спеціалісти встановлюють та перевіряють коло контактних осіб або тих, хто може бути потенційно інфікованим. Поки не встановлено епідеміологічного зв’язку чи єдиного джерела інфікування.

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів, що Міністерство охорони здоров’я у співпраці з міжнародними партнерами має можливість забезпечити безоплатні щеплення проти гепатиту А в областях у випадку спалаху. 

- У випадку зі спалахом на Вінниччині, в разі додаткової потреби, необхідну вакцину перенаправлять з резерву інших областей, — заявив Кузін.

Першими про спалах вірусного гепатиту А у Вінниці повідомили ЗМІ 19 жовтня. Тоді у міській лікарні перебували 20 людей. Лікарі заявили, що така кількість хворих у них уперше за останні десять років. Більшість пацієнтів розповіли, що пили воду з автоматів самообслуговування.

Гепатит А — це вірусне захворювання, що вражає печінку та може мати як легкий, так і тяжкий перебіг. Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, через недотримання особистої гігієни, а також у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї. Інкубаційний період вірусного гепатиту А триває 14–28 днів. Серед найпоширеніших симптомів: слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, жовтяниця. Вакцини проти гепатиту А в Україні не входять до переліку безоплатних щеплень, однак їх можна купити в аптеках.