15 липня
Завантажити ще

Львівський центр «Незламні матусі» номінували на найпрестижнішу архітектурну премію ЄС

Львівський центр «Незламні матусі» номінували на найпрестижнішу архітектурну премію ЄС
Фото: city-adm.lviv.ua

Центр матері та дитини «Незламні матусі» у Львові братиме участь у боротьбі за архітектурну премію, яка вважається найпрестижнішою у Європі. Як повідомляє Львівська міськрада, це премія імені Міса ван дер Рое. За неї змагаються найкращі сучасні архітектурні проєкти.

– Загалом серед номінантів є 11 проектів з України, у тому числі три зі Львова, – повідомляють у пресслужбі Львівської міськради.

Центр «Незламні матусі» у Львові відкрили за фінансової підтримки українського товариства «Червоний хрест». Над його реалізацією працював архітектор Тарас Сулик із командою, упорядковували територію центру співробітники міськради. Тут живуть лише жінки з дітьми та вагітні, які війна змусила переїхати до Львова.

– Нам вдалося сформувати місце, де спільно готують їжу, є коворкінг, дитячі простори, де діти можуть психологічно відновитися після того, що вони пережили у рідних містах, селах та містечках, – зазначає головний архітектор Львова Антон Коломейцев. – Нам дуже приємно, що цей проект включений для участі у цьому конкурсі. Сподіватимемося на перемогу.

Раніше цей центр уже потрапляв до списків найкращих проєктів, які вдалося реалізувати, незважаючи на воєнний час.

Центр «Незламні матусі» - це перше і поки що єдине в Україні справжнє містечко для матерів і дітей, які втекли від війни. Його відкрили близько півтора року тому.