Завантажити ще

В Україні виявлено 10 випадків нового підвиду COVID-19

В Україні виявлено 10 випадків нового підвиду COVID-19

У шести областях Україні виявили випадки підвиду COVID-19 під назвою "Еріс". Вже зафіксовано 10 таких випадків захворювання. Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я.

- "Еріс" - це варіант штаму коронавірусу SARS-CoV-2 "Омікрон", який викликає захворювання COVID-19. Наразі на території України циркулює близько 14 різних штамів вірусу довкола "Омікрону". У кожній області спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб відбирають зразки, щоб досліджувати штами та вивчати мутації, які виникають. Секвенування дозволяє відстежувати наявні штами та характер мутацій, які виникають, — для вживання оперативних заходів в разі збільшення випадків захворюваності восени і взимку, - йдеться у повідомленні.

Наразі на території України методом секвенування виявлено 10 випадків підвиду штаму COVID-19 "Еріс". А саме у Дніпропетровській, Закарпатській, Сумській, Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях. Симптоми "Ерісу" такі ж, як і за інших відомих штамів COVID-19. Це біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка. Специфічна відмінність "Ерісу" — це додаткова мутація шипового білка, який швидше вражає ослаблений імунітет. Однак, за оцінками ВООЗ, глобальний ризик для громадського здоров’я населення даного штаму оцінюється як низький.

У період з 2 по 8 жовтня зареєстровано 5 186 випадків захворювання на COVID-19, 18 — летальних, серед людей, старших 30 років. Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень - отримання двох доз первинної вакцинації та бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Додатковий бустер можна отримати після консультації з сімейним лікарем чи у пункті щеплення, враховуючи оновлені рекомендації МОЗ. Наразі вакцинація проти COVID-19 в Україні залишається безоплатною.