23 листопада
Завантажити ще

На аквафермі у Вінницькій області загинуло 9 тисяч тонн осетрової риби

На аквафермі у Вінницькій області загинуло 9 тисяч тонн осетрової риби
Фото: facebook.com/profile.php?id=100069341734166

У вівторок, 3 жовтня, надійшла інформація про загибель осетрових риб на підприємстві, що займається вирощуванням водних біоресурсів - Ukrainian Caviar Berry. Інцидент стався поблизу міста Ладижин (Ладижинське водосховище річки Південний Буг). Про це повідомляє Вінницький рибоохоронний патруль.

Спеціалісти екоінспекції разом з працівниками Держпродспоживслужби у Вінницькій області, поліцейськими та працівниками прокуратури виїхали для обстеження водойми та відбору проб води в місцях, де загинула риба. За наслідками проведеного огляду виявлено, що загинули осетрові види риб приблизною кількістю 3000 екземплярів, вагою близько 9 тонн. У тому числі - маточні поголів’я «Осетра російського», «Ленського осетра» та «Білуги».

- Наразі проводять інструментально-лабораторне дослідження відібраних проб на вміст забруднюючих речовин, - йдеться у повідомленні.

Господарство, де вирощували червонокнижну рибу, працює понад 10 років. Власники ферми зазначають, що постійно рухалися вперед, покращували смак ікри та вдосконалювали технологію вирощування. Ікру купували клієнти не тільки з України, а й з усього світу.

Вони вважають, що причиною масового мору риби стало забруднення річки Південний Буг. Кажуть, що величезний резервуар на річці, в якому росли осетри, тепер виглядає як зливна яма. Власники ферми зазначають, що знищене єдине в Україні унікальне стадо племінного азовського осетра.

У Житомирській області зафіксували масову загибель риби в річці та оцінили збитки від цього у понад десять мільйонів гривень. Сталося це у річці Стручок за межами села Ласки у Народицькій селищній громаді Коростенського району. До Державної екологічної інспекції Поліського округу звернувся Житомирський рибоохоронний патруль.

Новини по темі: риба Вінниця мор риби