Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Нацбанк ввів у обіг пам’ятні монети "Український борщ"

Нацбанк ввів у обіг пам’ятні монети
Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Національний банк ввів у обіг пам’ятні монети "Український борщ". Про це 30 вересня повідомила пресслужба НБУ.

Презентував пам’ятні монети "Український борщ" заступник голови Нацбанку Олексій Шабан на фестивалі нематеріальної культурної спадщини "Жива культура – Живий світ", який відбувся в Національному музеї народної архітектури та побуту України.

- Ми вважаємо своїм обов’язком бути дотичними до збереження та примноження української культури та національної спадщини. І ці нові монети стануть ще одним нагадуванням про унікальність нашої країни та її народу, – сказав Шабан.

Дизайн монети розробив заслужений художник України Микола Кочубей — автор інших ескізів пам'ятних і ювілейних монет, а також дизайнер поштових марок. 

На аверсі пам’ятної монети "Український борщ" зображено господиню на тлі печі під час приготування борщу, на реверсі — тарілку з червоним борщем.

Реалізація монет номіналом 10 гривень (матеріал срібло) та 5 гривень у сувенірній упаковці  (матеріал нейзильбер) розпочнеться в інтернет-магазині НБУ з 4 жовтня.

Минулого року ЮНЕСКО внесла борщ до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини.

4 серпня Національний банк України презентував лімітовану версію монети 10 грн, на реверсі якої замість Івана Мазепи зображений американський ЗРК Patriot.

Новини по темі: монети НБУ Нацбанк