Завантажити ще

Нинішнього року в Україні вже зафіксували вчетверо більше випадків кору, ніж торік

Нинішнього року в Україні вже зафіксували вчетверо більше випадків кору, ніж торік
Фото: facebook.com/moz.ukr/

В Україні з початку року зафіксували вже вчетверо більше випадків кору, ніж торік. За 8 місяців 2023-го зареєстрували 43 випадки кору (з яких 21 – у дітей) в 11 регіонах. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

- Цього року кір виявляли в 11 областях. Останній випадок зареєстровано днями у столиці. 13-річна нещеплена дитина наразі перебуває у лікарні під наглядом фахівців. 34 учні однієї з київських гімназій, які контактували з дитиною, - здорові, симптомів захворювання не мають. За їхнім станом ведеться спостереження. Увесь клас переведено на онлайн-навчання до кінця вересня. Через низький рівень охоплення щепленнями Україна перебуває під ризиком спалаху кору, - зазначили у відомстві.

Останнього разу спалах був зафіксований у 2017-2019 роках. Тоді померла 41 людина (з яких 25 – діти). Але спалахи циклічні і повторюються приблизно раз на п'ять років. Водночас за увесь 2022 рік зареєстрували 11 випадків кору, зазначають у міністерстві.

Ускладнення кору – одна з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Кір небезпечний для всіх невакцинованих, проте нещеплені діти найбільш уразливі до нього. Хвороба може тривати чотири тижні і довше, мати дуже важкий перебіг. Серед його ускладнень – запалення легень (пневмонія), вушна інфекція (отит), запалення мозку (енцефаліт), інші серйозні ускладнення, а також інвалідність та смерть.

Специфічного лікування кору немає – єдиним можливим способом захиститись є вакцинація, зазначає МОЗ. Для захисту від кору потрібні дві дози щеплення - в Україні їх роблять у рік та 6 років. Вакцина надається державою безоплатно. Якщо дитина не отримала першу або другу дозу вакцини за графіком, потрібно якнайшвидше їх зробити.