2 жовтня
Завантажити ще

В Армії Великої Британії королівський пінгвін "дослужився" до генерала

В Армії Великої Британії королівський пінгвін
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

У Великобританії є справжній бойовий пінгвін, і "служить" він у королівській гвардії Норвегії. Цією незвичною історією поділилися полярники Національного антарктичного наукового центру.

З 1950 року в Единбурзі (Шотландія) постійно проходить парад військових оркестрів, на який, зокрема, запрошують іноземних учасників. На початку 1960-х у параді брала участь норвезька королівська гвардія. У межах візиту її представники відвідали Единбурзький зоопарк, де неабияк зацікавилися королівськими пінгвінами. Коли 1972 року норвезькі гвардійці знову приїхали на парад, то прийняли до своїх лав одного з пінгвінів. Так почалася служба Нільса Олафа І - йому доручили роль талісмана полку.

Ім'я обрали символічне: Нільс на честь Нільса Егелієна - лейтенанта, який першим звернув увагу на колонію пінгвінів у зоопарку і запропонував одного з них прийняти на службу. Олаф - на честь короля Норвегії Олафа V.

Відтак щоразу, відвідуючи Единбург, королівська гвардія Норвегії удостоювала пінгвіна підвищенням. Так, 1982 року він отримав звання капрала, 1987-го - сержанта. У цьому ранзі Нільс Олаф I помер, передавши у “спадок” своє звання молодому пінгвінові - Нільсу Олафу II. Його кар'єрний маршрут був дещо довшим: 1993 року він отримав полкового старшину, 2001-го - почесного полкового старшину, 2005 року - почесного командира. Черговою відзнакою стало посвячення у лицарі та переведення у звання бригадного сера.

Нині звання отримує вже третій Нільс Олаф III, який влітку цього року "дослужився" до генерал-майора.  Як зазначається на сайті Единбурзького зоопарку, підвищення стало можливим через хорошу поведінку та чудовий приклад для решти пінгвінів. Серед норвезьких гвардійців побутує традиція відправляти “колезі” смаколики, різдвяні листівки, навідуватися до нього під час участі підрозділу в параді військових оркестрів.

Життя Нільса Олафа не обмежується військовою службою. Він привертає увагу людей до глобальних проблем тваринного світу. Одна з них - скорочення популяції певних видів тварин, зокрема пінгвінів. Причин такої ситуації багато: це і зміна клімату та морських екосистем, і зміна харчових ланцюгів через надмірний вилов риби та морепродуктів. Так через цікаву історію одного пінгвіна відвідувачі зоопарку можуть дізнатися більше про шлях природоохорони тварин.

Фото
Фото
19 Вересня18:33
Новини по темі: пінгвіни Антарктида