24 вересня
Завантажити ще

З Чорноморська вперше після скасування зернової угоди вийшло судно із зерном

З Чорноморська вперше після скасування зернової угоди вийшло судно із зерном
Фото: facebook.com/AFUStratCom

Одне з вантажних суден, що перевозить зерно, залишило український порт Чорноморськ вперше після розриву зернової угоди. Про це пише агентство Reuters з посиланням на джерело з морського сектора.

Повідомляється, що після виходу судна стане ясно, чи здатна Україна відкрити свої морські порти для експорту зерна.

Україна оголосила про "гуманітарний коридор" в Чорному морі минулого місяця, щоб допомогти звільнити судна, які застрягли в її портах після вторгнення Росії в країну. Також цей коридор мав допомогти обійти блокаду, яку створила Росія, відмовившись від угоди щодо дозволу Україні експортувати зерно.

16 вересня в Україну прибули два вантажні судна - Resilient Africa і Aroyat. Вони мали намір відправитися назад після завантаження близько 20 000 метричних тонн пшениці до Африки та Азії. Назви судна, що відправилось з порту, не названо, однак згідно з базою даних MarineTraffic наразі в Чорноморську залишається лише Aroyat.

Наразі деякі із суден, що застрягли в Одесі, вже залишили порт, скориставшись тимчасовим коридором, який охоплює західне узбережжя Чорного моря поблизу Румунії та Болгарії.

Чорноморська зернова угода була укладена за посередництва ООН і Туреччини в липні 2022 року для боротьби з глобальною продовольчою кризою, яка погіршилася через вторгнення Росії в Україну. Україна та Росія є одними з провідних світових експортерів зерна.

Новини по темі: кораблі Чорноморськ зерно