Завантажити ще

Мінцифри веде переговори про запуск 5G в Україні у 2025 році

Мінцифри веде переговори про запуск 5G в Україні у 2025 році
Фото: Getty Images

Міністерство цифрової трансформації веде переговори про запуск 5G-інтернету в Україні у 2025 році. Про це заявив голова відомства Михайло Федоров в інтервʼю Forbes.

- Наразі працюємо над 5G, ведемо перемовини з однією компанією. Сподіваюсь, пілотний запуск буде вже наступного року. Також працюємо над поліпшенням 4G. Під час повномасштабної війни багато обладнання переміщено для посилення певних регіонів. Протягом останнього року погіршувався зв’язок. Проте ситуація змінюється, - сказав Федоров.

Спроби запровадити мережу 5G в Україні почалися у 2019 році, коли тодішній президент Петро Порошенко підписав указ про впровадження технології на території країни. У 2020 році почалося тестування мобільної мережі у великих містах спільно із мобільним оператором Vodafone Ukraine та компанією-розробником техніки Huawei Ukraine. Проте повноцінному запуску 5G завадило повномасштабне російське вторгнення.

В Україні швидкісний мобільний зв'язок з'явився у 2015 році. Наразі основним покриттям є 3G та 4G - третє та четверте покоління мобільних мереж відповідно. Завдяки високій швидкості передачі даних технологія 5G насамперед важлива для розвитку бізнесу, оскільки відкриває можливості для автоматизації та покращення процесів виробництва. 

 

Новини по темі: мобільний зв'язок