Завантажити ще

У Кривому Розі зняли всі обмеження на водопостачання

У Кривому Розі зняли всі обмеження на водопостачання
Фото: pixabay.com

З вівторка, 19 вересня, у Кривому Розі знімуть усі обмеження у постачанні води, які діяли після підриву росіянами Каховської ГЕС. Про це повідомив начальник Криворізької військової адміністрації Олександр Вілкул у Telegram.

- Від завтрашнього дня у місті знімаються всі обмеження щодо водопостачання. Включаючи довколишні села, які підключені до Кривого Рогу. Включаючи промисловість та автомийки, – зазначив він.

За його словами, міська забудова переводилася з ручного управління на автоматичне протягом минулого тижня. Близько 65% – це вода з Кресівського та Макортівського водосховищ, 35% – з річки Інгулець.
Три водопроводи з КРЕСу, які збудував міськводоканал, – це те, що реально врятувало місто в останні 2 місяці. Інакше ані води, ані каналізації не було б взагалі, наголосив він.

- Але КРЕС – це тимчасове рішення. Води там вистачить лише на кілька місяців. Тому завдання цього року – повністю перейти на воду Інгульця. Агентство з питань відновлення продовжує будівництво ще трьох водопроводів у водосховищі Південне. Ми вдячні та надаємо всю можливу допомогу, - наголосив Вілкул.

Він попередив, що графіка обмеження водопостачання більше немає, але у разі ремонтних робіт можливі локальні проблеми. Після трьох місяців увімкнення/вимкнення потрібен певний час для балансування системи, попередив керівник МВА. Водночас Вілкул зазначив, що систему теплопостачання на 80% заповнено.

У ніч із 5 на 6 червня російські війська підірвали на Херсонщині Каховську ГЕС. В результаті Херсонська та Миколаївська області виявилися затопленими. У постраждалих регіонах влада оголосила евакуацію людей незважаючи на обстріли, які ворог вів з лівого берега Дніпра. Напередодні вчені НАН констатували, що Каховського водосховища більше не існує, а Україна зазнала багатомільйонних збитків.