Завантажити ще

На підконтрольну Україні територію із окупації повернули ще двох дітей

На підконтрольну Україні територію із окупації повернули ще двох дітей
Фото: Фото: t.me/dmytro_lubinetzs/3788

На підконтрольну Україні територію із ТОТ вдалося вивезти ще двох дітей. Це двоє братиків – 13-річний Кирило та 4-річний Сергійко. Їхня мама звернулася до Офісу Омбудсмана особисто з проханням допомогти вивезти дітей на підконтрольну Україні територію. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

- Ми опрацювали звернення і маємо позитивний результат. Також діти відвідали Центр захисту прав дитини. Кирило, перебуваючи у Центрі, намалював на дошці прапор України й зазначив, що дуже любить свою країну. Такий патріотизм маленьких громадян захоплює, - написав у Telegram Лубінець.

Омбудсмен зазначив, що, повертаючи дітей, працюють у двох напрямках. Перший - це безпосередньо повернення дитини до України, враховуючи всі ризики, й розробка конкретних кроків, другий - це психологічна, юридична, гуманітарна допомога дитині, яку повернули, та її родині.

Фото: t.me/dmytro_lubinetzs/3788

Фото: t.me/dmytro_lubinetzs/3788

Робота з повернення українських дітей додому триває постійно. Днями дві дівчини та хлопець зустрілися зі своїми рідними. Їм по 14-15 років. Попереду в дітей реабілітація, підтримка психолога та юристів.