22 травня
Завантажити ще

У Львові вперше в Україні розпочали лікування пацієнтів з муковісцидозом інноваційними ліками

У Львові вперше в Україні розпочали лікування пацієнтів з муковісцидозом інноваційними ліками
Фото: facebook.com/zusdmc

У Центрі муковісцидозу Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру вперше в Україні розпочали лікування пацієнтів інноваційними ліками - модуляторами хлорного каналу. Раніше проривна терапія була доступна лише у спеціалізованих закордонних клініках, повідомили у Центрі.

Терапія модуляторами досить дороговартісна - близько 300 тис. доларів на рік для одного пацієнта.  Проте українські пацієнти отримуватимуть ліки безкоштовно. Комбінований лікарський препарат як доброчинну допомогу від виробника ліків передали Центру представники благодійного фонду Direct Relief.

Перший транш допомоги забезпечить піврічну потребу у препараті пацієнтів дитячого та дорослого Центрів муковісцидозу у Львові. Проєкт охопить дітей від 6 років і дорослих з муковісцидозом з певним типом мутації генів. Відома біотехнологічна компанія-виробник планує зробити цю програму допомоги пожиттєвою.

Керівниця Центру муковісцидозу Людмила Бобер  каже, що застосування модуляторів дозволить зменшити ризики бактеріальних ускладнень та кількість госпіталізацій, зупинити прогресування незворотних змін у легенях.

Муковісцидоз - це рідкісний, прогресуючий, небезпечний для життя стан, який призводить до утворення густого слизу, що вражає легені, печінку, шлунково-кишковий тракт (ШКТ), пазухи носа, потові залози, підшлункову залозу та репродуктивну систему. У Центрі муковісцидозу Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру  спостерігаються близько 200 пацієнтів з діагнозом муковісцидоз з усієї України, з них 60 - зі Львова та Львівської області. Ще 30 спостерігаються у дорослому центрі. Майже усі дорослі пацієнти - колишні пацієнти цієї дитячої лікарні.