Завантажити ще

У Києві немовляті успішно трансплантували кістковий мозок від донора зі США

У Києві немовляті успішно трансплантували кістковий мозок від донора зі США
Фото: facebook.com/moz.ukr

У Києві медики "Охматдита" провели трансплантацію кісткового мозку немовляті із синдромом Гурлера. Донором для малюка був 26-річний чоловік зі США. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

- Малюк відчайдушно бореться із синдромом Гурлера, важким захворюванням обміну речовин. Рятівні кровотворні клітини для хлопчика знайшлися у 26-річного донора за океаном. Хоча Діму та його рятівника розділяли тисячі кілометрів, клітини змогли доставити за 42 години. Незважаючи на міжнародний максимальний стандарт у 72 години та надважку логістику в Україні в умовах війни! - розповіли у відомстві.

Завідувач відділення трансплантації кісткового мозку клініки "Охматдит" Олександр Лисиця у коментарі для "УП. Життя" розповів, що хвороба Діми досить рідкісна (належить до орфанних захворювань) і вимагає швидкої трансплантації. Це захворювання обміну речовин.

- Провести пересадку бажано до 1 року, тому що до цього часу у дитини формується ряд ускладнень опорно-рухомого апарату, серцево-судинної системи, розлади центральної нервової системи. Трансплантація дає змогу зупинити розвиток симптомів, а не повернути час назад, – сказав Олександр Лисиця.

Діагноз поставили у віці 11 місяців, далі для дитини почався зворотний відлік до здорового дитинства. Лисиця зазначив, що раніше в Україні цей синдром виявляли пізніше, коли організм вже зазнав невідворотних змін в обміні речовин. Складність операції полягала насамперед у тому, що пацієнтові підійшов лише один донор у всьому світі. Доставка клітин передбачала важку логістику, зокрема трансатлантичний переліт та велику часову різницю.

Клітини доставили на український кордон, звідки їх автомобілем за рекордний час доправили до столиці. Від моменту забору клітин до їхньої трансплантації має пройти не більше 72 годин – потрібно встигнути, бо потім клітини вмирають. Незважаючи на всі складнощі, матеріал був доставлений за 42 години.