Завантажити ще

Прогноз на осінь: тепло може зберегтися до самої зими

Прогноз на осінь: тепло може зберегтися до самої зими
Фото: rihaij із сайту Pixabay

Фахівці дають оптимістичний прогноз на найближчий час. Як мінімум, ранніх заморозків можемо не чекати – перший місяць осені до кінця продовжить тішити нас теплою, а іноді по-справжньому літньою погодою. Як розповіла KP.UA синоптик Укргідрометцентру Наталія Птуха, температура до +28…+30 утримається в південних областях. В решті буде прохолодніше, літня спека піде, але погода буде цілком комфортною. Щоправда, вже цього тижня розпочнуться дощі.

Дощ буде недовго

– Погоду без опадів із приємною температурою нам останній тиждень забезпечував антициклон – впливало поле атмосферного підвищеного тиску, – зазначає Наталія Птуха. – Тож була спокійна, малохмарна погода, літні температури. Різких змін не буде, але вже 14 вересня територією України пройдуть короткочасні дощі з грозами. Це не стосується лише сходу та південного сходу.

До 19 вересня вони перейдуть на південь та схід, а в західних областях, на більшості території на півночі та в центральній частині країни настане суха погода.

– Атмосферний фронт рухається із заходу на схід, тому 14 вересня він буде здебільшого на Правобережжі, а з 15-го числа зміститься на Лівобережжя, – пояснює синоптик. - Коли він пройде, буде без опадів.

Літо повернеться наприкінці місяця

15 вересня вдень температура трохи знизиться. За словами Наталії Птухи, слід налаштовуватись на +13…+19. Коли атмосферний фронт минеться, повернуться старі показники – від +18 до +24.

- А на півдні чекаємо на температуру з літнім відтінком до +25…+28, - додає синоптик.

Найближчими днями українцям варто не забувати парасольку, виходячи з дому. Згідно з розрахунками синоптиків, також на дощі ми можемо чекати на початку останньої декади вересня – після 20-х чисел.

- Дощі у четвер та п'ятницю, а потім знову – антициклон, після чого подивимося, чи сформується циклон, - зазначає синоптик. – Ці дані ще треба уточнювати.

Тепло в жовтні та листопаді забезпечить Ель-Ніньо

Яким буде жовтень та листопад, за словами синоптика, загадувати ще зарано. Але можна обережно сподіватися, що таки теплим – на це натякають зміни в південній частині Тихого океану, а саме – підвищення температури води. Цей процес, який називається Ель-Ніньо, відбувається кожні кілька років – температура поверхні води в екваторіальній частині Тихого океану підвищується, що помітно впливає на клімат. До цього на погоду впливало протилежне явище – феномен Ла-Нінья.

- Вчені у всьому світі запевняють, що коли води стають теплими, додатковий вплив цих теплих енергій відчувається в більшості країн, - пояснює синоптик. – Тому можуть бути вищі значення температури. Але пряму кореляцію тут не можна провести – у різних країнах може проявлятись по-різному.

Точність довгострокових прогнозів ніхто гарантувати не може – краще ще почекати, щоб знати, як нас зустріне глибока осінь.