Завантажити ще

Щоб врятувати рись, яку продавали на ОЛХ, зоозахисники розробили спецоперацію

Щоб врятувати рись, яку продавали на ОЛХ, зоозахисники розробили спецоперацію
Фото: кадр з youtube.com/watch?v=YPo8HZZSzVM

Стали відомі деталі продажу в Україні хворої червонокнижної рисі, яку продавали на ОЛХ за 3,8 тисячі доларів. Цю історію розповіла зоозахисниця Ярослава Коба, яка дізналася про продаж від своїх підписників, пише ТСН.

Побачивши об’яву, зоозахисниця зв’язалася з поліцією, і разом вони розробили цілу спецоперацію.

- Ми продумали чітко легенду, ми з цією людиною вели листування два тижні. Головною метою було зібрати деталі цього бізнесу, передати це поліції, – каже Коба.

Після цього зателефонували власникам рисі. Ті почали розповідати, що тварина ласкава і добре ставиться до дітей. Також пропонували злучати її з котами – наприклад, з мейн-кунами.

Зоозахисники почали листуватися з власниками, щоб дізнатися більше про цей бізнес. Під час листування власники надсилали відео, на яких тварина плавала в басейні. Вони попросили лайкнути їхню сторінку, щоб отримати більше переглядів на TikTok.

Нарешті зоозахисники домовилися з власниками тварини про її покупку. Зустріч відбулася біля одного з ТЦ в Києві, куди рись була привезена в перевозці для котів.

Власник не згодився добровільно віддати тварину, і поліція довелося втручатися. Рись забрали, та власника не затримали, адже в Україна продаж і утримання червонокнижних тварин вдома заборонені, але кримінальної відповідальності за це немає. Власнику загрожує лише штраф.

Наразі тварина перебуває в одній з ветеринарних клінік Києва, і ветеринари дбають про її здоров'я.

- Вона має дуже поганий вигляд. Її, очевидно, неправильно відгодовували. Можливо, ще вилізе дуже багато проблем зі здоров’я. … 25-30%, що вона взагалі виживе, переживе карантин, трошки відновиться, – каже Марина Шкваря, співвласниця ведмежого притулку, до якого потрапляють тварини, що незаконно утримувалися в цирках та кафе. 

Ветеринари кажуть, що це – дівчинка, їй приблизно 3,5 місяца. Вага і розмір тварини недостатні, в неї рахіт та глисти.  Після реабілітації рись, можливо, відправлять за кордон, оскільки в Україні немає спеціальних центрів для таких тварин.

Новини по темі: Контрабанда Тварини