21 грудня
Завантажити ще

Дизайнер нарядів для домашніх тварин: За нашим одягом приїжджали з окупації

Дизайнер нарядів для домашніх тварин: За нашим одягом приїжджали з окупації
Фото: instagram.com/animal_klay

Дизайнер із Луцька Ольга Гліна створює одяг для домашніх вихованців. І до 24 лютого Ольга мала чимало замовників, а після повномасштабного вторгнення їх стало ще більше.

Після початку великої війни свою справу довелося поставити на паузу: Ольга з маленькою дитиною переїхала до Італії. Проте дуже скоро клієнти знову почали писати їй у месенджери: люди хотіли зігріти своїх улюбленців у холодних бомбосховищах. Так Оля знову повернулася до улюбленої справи: теплих речей чекали собачки та котики в містах, що обстрілювалися.

Про свій бізнес і найнезвичайніше вбрання для тварин Ольга розповіла KP.UA.

"Вишиванки продаються завжди - це улюблений одяг наших людей"

Ольга рік провела в Італії, а потім повернулася до Луцька. Фото: надане Ольгою Глиною

Ольга рік провела в Італії, а потім повернулася до Луцька. Фото: надане Ольгою Глиною

- Олю, я так розумію, здебільшого замовляють одяг для собачок-котиків?

– Ми шиємо не лише для собачок-котиків, іноді замовляють одяг і для кроликів. Кролики линяють, і часом їх треба одягати, щоб зберегти у квартирі порядок.

Іноді люди хочуть сукні для мімішних фото. Найчастіше клієнти, які ведуть соцмережі зі своїми тваринами, влаштовують фотосесії. Коли потрібен контент, надягають на кролика, собачку чи котика сукню – так людям подобається більше.

І, звичайно, господарі чотирилапих замовляють одяг, щоб тварини не мерзли. Коти-сфінкси мерзнуть постійно, для пухнастих котів одяг частіше потрібний при линянні. Але коли в Україні почалися відключення світла та тепла, господарі хотіли зігріти і їх.

- Чи давно ви почали шити одяг для домашніх улюбленців? І чому вибрали саме такий напрямок?

– Одяг для тварин ми шиємо вже близько п'яти років. Чому такий напрямок? У мене є йоркширський тер'єр. Коли настав час купувати йому зимовий одяг, зіткнулася з проблемою - не було такого, яке не викликало б у нього сильної алергії: вилазила шерсть, він відчував свербіж. Виявилося, що причина всіх бід - реакція на ненатуральні тканини, на синтетику. Натуральних тканин, на жаль, ніде не було.

Тому я пішла в секонд-хенд, знайшла дитяче боді і просто його перешила. Виставила в інтернет те, що в мене вийшло – люди почали цікавитись,і з цього моменту почала шити для інших вихованців.

- У вас на сторінці в Інстаграм багато патріотичних нарядів для тварин. Користуються попитом?

- Ой, так! Це почалося після війни. Люди із задоволенням замовляють вишиванки. Усім сподобалося, що такий одяг може бути не лише у людей, а й у тварин. Після повномасштабного вторгнення прийшла ідея робити бандани на шию у кольорах нашого прапора – це був досить актуальний бум, я сказала б. Ми зробили у такому забарвленні майки, футболки, сукні – і це було дуже популярно.
Ну а вишиванки продаються завжди. Напевно, це найулюбленіший одяг наших людей.

Патріотичні вбрання для домашніх улюбленців. Фото: instagram.com/animal_klay

Патріотичні вбрання для домашніх улюбленців. Фото: instagram.com/animal_klay

- Ви поїхали після початку повномасштабного вторгнення. Як удалося налагодити бізнес, коли були за кордоном?

– Ми не шили буквально два тижні після 24 лютого: усіх охопила паніка, ніхто не розумів, що відбувається і що буде далі – в останню чергу тоді думали про роботу.

Я виїхала з маленькою дитиною до Італії, там ми прожили рік, а мої дівчатка залишилися у Луцьку, хтось по селах, хто де був. Незабаром почала в Італії працювати онлайн. Мені почали дзвонити на вайбер, телефон, телеграм постійні клієнти. Всі казали, що їм дуже потрібний одяг для тварин: у бомбосховищах та підвалах їм було холодно. З Харкова дзвонили клієнти, з Києва... Найчастіше мене шукали люди, які страждали від обстрілів.

Постійно листувалася з клієнтами. Було трохи тяжко одній із маленькою дитиною на руках, але я працювала в інтернеті, а мої дівчатка у Луцьку відшивали замовлення. Ми – одна велика команда, яка працює на наш бренд.

Одного разу була навіть така ситуація – дівчинка в Запорізькій області опинилась в окупації. Щоб забрати одяг для своєї собачки, поїхала до Запоріжжя, а потім назад: удома залишалися її старики, яких вона не могла залишити самих. Людина виривалася з окупації за одягом для тварин! Вона просила, щоб речі полежали ще кілька днів: якийсь час їх не випускали. Приїхала до Запоріжжя – зібрала все, що їй було потрібне – і знову в окупацію. Це була найважча для сприйняття ситуація.

Коли їх звільнили, вона була така рада! Замовила собачці вишиванку та інші патріотичні речі, які вона не могла дозволити собі раніше.

- Які вбрання найчастіше замовляють в Україні та за кордоном?

– Українці замовляють вишиванки. Європейці віддають перевагу більш практичному і теплому одягу - худі, курточки, дощовики, зимові комбінезони. Ну а наші люди у 90% випадків до замовлення додають вишиванку.

Вишиванки: сарафанчики, кофточки чи бандани – у топ замовлень серед українців. Фото: instagram.com/animal_klay

Вишиванки: сарафанчики, кофточки чи бандани – у топ замовлень серед українців. Фото: instagram.com/animal_klay

"Найнезвичайніше замовлення - королівське вбрання з короною"

- Читали, що ви начебто шиєте і весільні вбрання для чотирилапих. Дуже цікаво - це як?

- До повномасштабного вторгнення моя знайома написала, що десь побачила собачку, на яку одягли фрак. Там фрак був звичайний, людський, просто для фотографії. А вона пише: зможете зробити такий же для мого песика? Їй хотілося, щоб фрак був із метеликом плюс біла сорочка – все як у людей.

- Тобто таке вбрання шилося для весілля людей, не собак…

– Так. Вони хотіли, щоб пес ніс обручки, ми придумали пошити йому мішечок, який чіплявся б до повідця, пошили фрак. Після цього дуже багато весіль пройшло саме в такому форматі - до вівтаря собачки йшли у наших фраках і несли обручки.

Одна дівчина, яка теж хотіла провести подібне весілля, сказала: "Ви хлопчикам шиєте, це класно, а у мене дівчинка - що робити? Я теж хочу, щоб вона несла обручки". Тоді ми придумали робити святкові весільні сукні. Вони ошатні-ошатні, дуже пишні і з спідницями.

З цього моменту з'явилася колекція весільного одягу для тварин. Для дівчаток – сукні, для хлопчиків – фраки. Вони можуть бути з метеликом, можуть бути з краваткою. Або звичайні білі сорочки, комірці або метелики, якщо песик дуже великий чи не любить одягатися.

На весіллі господарів мають бути ошатними і домашні улюбленці. Фото: instagram.com/animal_klay

На весіллі господарів мають бути ошатними і домашні улюбленці. Фото: instagram.com/animal_klay

– А з якими складнощами ви зіткнулися після повномасштабного вторгнення?

- Складнощі були, коли почалися відключення світла. Відключали його на дуже довгий час – коли з 8-годинного робочого дня шість годин немає світла, працювати нереально. Це було важко.

Також було важко через тривоги. Спочатку дівчатка спускалися кудись у безпечне місце: ніхто не знав, куди прилетить ракета. А згодом українці звикли до тривог. Тож зараз складнощів із роботою немає.

– Замовлень не поменшало після війни?

– Ні. Я б сказала, що їх побільшало: люди почали сильніше цінувати наше українське виробництво. Після повномасштабного вторгнення якийсь час були недоступні замовлення з Китаю: українці люблять замовляти китайські товари. Тому багато хто вирішив спробувати товари від наших виробників. Спробували – сподобалося – стали замовляти речі нашого виробництва.

Йорк Брауні підтримує сімейний бізнес як модель. Фото: надане Ольгою Глиною

Йорк Брауні підтримує сімейний бізнес як модель. Фото: надане Ольгою Глиною

– А в які міста та країни ви відправляєте свій одяг?

– Нині це вся Україна, окрім окупованих територій. Найчастіше у нас замовляють одяг Львів, Київ, Харків, Суми, Чернівці, Дніпро… Із країн – Італія, Греція, Канада, Німеччина, Польща. Найчастіше це українці, які мешкають за кордоном, але є і європейці.

Особливо часто пишуть італійці. Можливо, тому, що коли я була в Італії, локація підтягувалася. З того часу чимало наших клієнтів – італійці. Нині з'явилися постійні клієнти. Тим, хто хоч раз щось у нас замовили, все сподобалося. Вони хвалять нашу роботу, якість та замовляють одяг повторно.

- Які тканини ви використовуєте для виробів?

- Натуральні – 90% бавовни, може бути 10% поліестер або еластан. Деякі тканини містять 95% бавовни, 5% – еластан, поліестер. Для чого він? Щоб тканина трохи тяглася. Якщо це буде одяг зі 100% бавовни, його не надіти через голову.

У зимовому одязі, звичайно, не обійдешся тільки бавовною: вона не грітиме. Але наші матеріали не електризуються, не "стріляють", не викликають алергічних реакцій.

Теплі худі для собачок на флісі або на хутрі. Фото: instagram.com/animal_klay

Теплі худі для собачок на флісі або на хутрі. Фото: instagram.com/animal_klay

- А який самий незвичайний одяг для чотирилапих вам доводилося шити і хто його замовляв?

- Найцікавіше і найдивніше замовлення - червона накидка з білим хутром та короною. Такий одяг замовила постійна клієнтка з Києва. Вона дуже любить свою дівчинку французького бульдога і весь час вигадує якісь образи, які ми для неї відшиваємо.

Крім королівського, був образ сніжинки, лісової мавки. А королівське вбрання наша замовниця хотіла отримати до дня народження свого собаки.

- А які у вас плани на майбутнє? Може, плануєте розширюватись?

- Після 24 лютого страшно планувати щось глобальне. Хоча після повномасштабного вторгнення ми розширилися, переїхали до більшого приміщення, у нас стало більше працівників, але я не будую плани заздалегідь: невідомо, куди прилетить і що буде. На жаль, зараз такі реалії. Тому поки що просто працюємо, без далекосяжних планів.

Її королівська високість – французький бульдог – святкує свій день народження. Фото: надане Ольгою Глиною

Її королівська високість – французький бульдог – святкує свій день народження. Фото: надане Ольгою Глиною