Завантажити ще

Популярні в Україні Telegram-канали виявилися частиною російських інфокомпаній – «Чесно»

Популярні в Україні Telegram-канали виявилися частиною російських інфокомпаній – «Чесно»

Росія продовжує активно розвивати діяльність своїх приватних інформаційних компаній по всьому світові з метою дискредитації офіційного Києва, причому вони певною мірою успішно функціонують і в самій Україні.

Просуванням російських наративів в Україні, як правило, займаються різноманітні Telegram-канали. Як не дивно, саме найпопулярніші канали розповсюджують потрібну Кремлю інформацію. Мережевий аналіз організації «Чесно» показав, що Telegram-канали з мільйонною аудиторією «Легітимний» та «Резидент» виступають своєрідним мостом між російським та українським сегментами Telegram.

Цікаво те, що ще у 2020 році Texty.org писали, що саме ці канали є найцитованішими та найпопулярнішими у нардепів із фракції «Слуга народу». Вже за рік СБУ заявила, що їх координували російські спецслужби. Адже відомо, що ще до початку бойових дій в Україні «Легітимний» та «Резидент» брали активну участь у політичних розбірках Офісу президента.

Вже після початку війни вони переорієнтувалися на критику влади, викриваючи безперервні факти корупції, мобілізаційні похибки та події на воєнному фронті. Більше того, саме ці канали першими писали про конфлікт президента Володимира Зеленського і Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Згодом цей наратив поширила й західна преса.

Варто зазначити, що Росія не обмежилася лише двома подібними Telegram-каналами для впровадження своїх наративів в Україні – російські завдання просувають інші популярні канали, загальна чисельність аудиторії яких сягає 5 млн осіб. Ці канали мають популярність в Україні завдяки інсайдерській інформації, яку вони публікують. Масштаби їхнього впливу дозволяють сміливо казати про те, що вони є небезпечним інструментом для інформаційного простору в Україні.