28 травня
Завантажити ще

Герман Галущенко запевняє, що енергосистема України буде готова для зимового сезону

Герман Галущенко запевняє, що енергосистема України буде готова для зимового сезону
Фото: facebook.com/npcukrenergo

Енергетичну інфраструктуру України готують до ефективної роботи взимку, а відповідні установи готові забезпечити швидке реагування на можливі екстрені ситуації. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко на брифінгу під час робочої поїздки на Львівщину.

- Енергосистема буде готова до зими, є всі необхідні ресурси для проходження опалювального зимового сезону без відключень електроенергії. Але не виключені наслідки ворожих терористичних атак, які ми не можемо прогнозувати. Мета ворога - досягти блекауту в Україні. Минулої зими ми багато чому навчилися з погляду втримання енергосистеми, але удари ворога можуть бути модифіковані, - сказав Герман Галущенко.

Він підкреслив, що у разі відсутності нових серйозних пошкоджень через обстріли не планується вводити обмеження в подачі електроенергії споживачам. За словами Галущенка, якщо і будуть відключення світла, то вони будуть наслідком атак на енергосистему і матимуть тимчасовий характер.

Минулої осені та зими росіяни активно атакували енергетичну інфраструктуру України. Через дефіцит потужності Міненерго доводилось застосовувати відключення електроенергії споживачам, та попри непросту зиму для українців, ворог не зміг досягти своєї мети створити в Україні повний блекаут. Мережам оператора системи передачі НЕК "Укренерго" завдано збитків на суму 9,6 млрд грн, проте наразі відновлення роботи виконано лише на 681 млн грн.