Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
16 квiтня
Завантажити ще

Коза Аліса з Чернігівщини стала рекордсменкою з надоїв молока

Коза Аліса з Чернігівщини стала рекордсменкою з надоїв молока
Фото: facebook.com/profile.php?id=100004665041432

Слава про козу Алісу розлетілася далеко за межами смт Талаївка Чернігівської області та й навіть України. Щодоби вона дає 9 літрів молока, тоді як інші кози - до двох літрів, найбільше - це 4-5 літрів на добу. Про це повідомила керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

- Кізочці Алісі з господарем пощастило. Або навпаки: господарю Володимиру Киричку пощастило з кізочкою. Слава про неї уже розлетілась навіть за межами України. Унікальний випадок: за добу коза Аліса дає 9 літрів молока! Хто не знає, то середньостатистична коза за добу продукує до 2 л молока. Найбільше - це до 4-5 л на добу. Тож Аліса однозначно рекордсменка! Порода у неї теж непроста: 75% альпійська, 25% - зааненська. Характер у цієї популярної особи зовсім не зірковий – вона дуже доброзичлива, любить спілкуватися з людьми і оглядати себе у воді, - написала Лана Вєтрова у Facebook.

За її словами, господар Аліси Володимир з дитинства опікується козами, тому знає їхні повадки як свої п’ять пальців. Він переконаний, що кількість молока - це якість кормів. А ще - дбайливе ставлення і любов до тварини, гарні умови утримання. Господар каже, що в жодному разі не можна допустити стрес у кози або щоб вона, не дай боже, змерзла. Останні роки Володимир Киричок інтенсивно займається селекцією. Аліса - його найбільша гордість.

Експерти Національного реєстру рекордів мають намір приїхати у смт Талалаївка Чернігівської області найближчим часом, щоб вручити Володимиру Киричку сертифікат про рекорд «Найбільший добовий надій молока кози». А козі-рекордсменці - привезти улюблену молоду капусту.

Новини по темі: Тварини рекорди