Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Українські рятувальники розпочали роботи у Словенії над ліквідацією наслідків повені

Українські рятувальники розпочали роботи у Словенії над ліквідацією наслідків повені
Фото: twitter.com/Serhiy_Kruk

Українські рятувальники розпочали відновлювальні роботи після повені у Словенії. Загалом від України було направлено понад 50 спеціалістів. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій України.

- 51 український рятувальник та 19 одиниць техніки розпочали відновлювальні роботи в Республіці Словенія Наразі зведений загін ДСНС виконує відновлювальні роботи в районі селища Речиця. Рятувальники розгорнули пересувний пункт управління, медичний пункт, а також організували зв'язок та визначили порядок залучення людей та техніки для ліквідації наслідків повені. Проведено робочу нараду з представником RDC – органом управління Європейського механізму цивільного захисту, який координує роботу рятувальних служб з усіх країн, які тут працюють і з місцевими органами влади, - розповіли рятувальники.

На сьогодні, для українських рятувальників визначено дві основні локації для роботи в руслі річки Дрета. Головні завдання - це облаштування греблі для берегоукріплення, розширення та зміна русла річки, водовідведення, очищення русла від дерев та сміття, що принесла велика вода. У службі пояснили, що робота надскладна, адже рятувальникам доводиться постійно працювати у стрімкій течії. Для виконання завдань фахівці ДСНС застосовують важку інженерну техніку, зокрема 5 гусеничних екскаваторів. Роботи заплановано провести протягом кількох днів. Після цього буде визначено нові локації.

11 серпня Кабінет міністрів України доручив направити до Словенії зведеного аварійно-рятувального загону Державної служби з надзвичайних ситуацій для надання гуманітарної допомоги у ліквідації наслідків повені. У ніч із 3 на 4 серпня 2023 р. в окремих регіонах Словенії почалися значні опади, що призвели до масштабного затоплення території та зсувів ґрунту. За попередніми даними, загинули 6 людей, ще 23 - постраждали. Тисячі мешканців було евакуйовано, зруйновано будинки, дороги, порушено транспортне сполучення та електропостачання.

 

Новини по темі: Повені ГСЧС Словенія