25 травня
Завантажити ще

Грузинський суд оштрафував українку за протест проти лайнера з росіянами у Батумі

Грузинський суд оштрафував українку за протест проти лайнера з росіянами у Батумі
Фото: facebook.com/kupradze.irakli

Суд у Батумі визнав винною у непокорі законній вимогі поліції українку Марину Чобанян, яка протестувала проти прибуття лайнера з російськими туристами до Батумі наприкінці липня. Про це пише " Ехо Кавказу "

Дівчина заявляла у суді, що її безпідставно затримали. При цьому, за її словами, це сталося настільки агресивно і раптово, що вона в перші секунди в стані шоку не зрозуміла, що відбувається, і почала відмахуватися руками інстинктивно. Але суд не взяв до уваги її аргументів. Суддя заявив, що вона не мала права махати руками на поліцейських. На Марину Чобанян наклали штраф – 2 тисячі ларі (понад 28 тисяч гривень). При цьому суд зняв Чобанян звинувачення у дрібному хуліганстві та порушенні громадського порядку.

- Я подаватиму апеляцію. Мене звинуватили у непокорі "законній вимогі" поліції, яка не змогла довести підстав для своїх дій. Суд, знявши звинувачення у дрібному хуліганстві, сам підтвердив, що підстав для затримання не було, тоді в чому полягає "законна вимога"? – заявила Чобанян.

У п'ятницю, 11 серпня, також буде винесено вироки у справах інших затриманих у Батумському порту, серед них ще один громадянин України – Дмитро Закревський. Загалом 31 липня у Батумському порту на акції було затримано 23 особи.

Круїзний лайнер Astoria Grande у четвер, 30 липня, прибув із російського Сочі до грузинського Батумі. 31 липня він прибув до грузинського порту вдруге. Прибуття судна спровокувало протест із боку грузинської опозиції. Тоді правоохоронці затримали 23 особи, серед яких опинилася українка Марина Чобанян. Згодом стало відомо, що серед затриманих перебував також громадянин України Дмитро Закревський.