Завантажити ще

Власники знищеного житла отримають перші сертифікати-компенсації орієнтовно восени

Власники знищеного житла отримають перші сертифікати-компенсації орієнтовно восени
Фото: sluga-narodu.com

Українці, які залишилися без житла, зможуть отримати перші сертифікати-компенсації вже восени цього року. Про це повідомила голова політичної партії «Слуга народу» Олена Шуляк, передає пресслужба партії.

– При розробці законопроєкту, який закладено в основу реалізації програми "єВідновлення", ми передбачили механізм прямої виплати коштів у руки безпосередньо громадянам. Коли ми говоримо про житловий сертифікат, то саме громадянин обирає населений пункт, тип свого нового житла: чи то квартира на вторинному ринку, чи інвестиція у первинну нерухомість. І аж ніяк держава не може змінити вибір громадянина, який обирає свій будинок. Це наша принципова позиція, і на ній ми стоятимемо до кінця, – зазначила Олена Шуляк.

Вона додала, що сьогодні при органах місцевого самоврядування створено 520 комісій, які розглядають заяви, обстежують пошкоджене житло та ухвалюють рішення про призначення допомоги. Законодавством передбачено, що до роботи комісій обов'язково мають бути залучені представники громадського сектору. Саме вони сьогодні можуть бути тим рушієм прискорення роботи комісій.

- Адже ми передбачили абсолютно зрозумілий алгоритм їхньої роботи, виключивши всі корупційні ризики, а держава надала відповідні цифрові механізми і виділила на компенсації достатньо коштів. Тому сьогодні все залежить від злагодженої роботи комісій. Закликаю громадськість долучатися до роботи комісій, насамперед у містах-аутсайдерах, серед яких і Київ, із виплат та компенсацій за знищене та пошкоджене житло, – зазначила Шуляк.

З 1 серпня українці, у яких під час бойових дій було зруйновано житло, можуть подавати заявки на компенсацію від держави для придбання нового будинку чи квартири. Як повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури, це другий етап реалізації держпрограми із забезпечення житлом громадян України. На першому етапі компенсацію отримували ті, чиє житло було пошкоджено, але не зруйновано.