Завантажити ще

Війна ректорам: Лісовий готує догани незручним керівникам ЗВО

Війна ректорам: Лісовий готує догани незручним керівникам ЗВО
Фото: facebook.com/oksenlisovyi

У Міністерстві освіти і науки готуються вручити догану ректору Таврійського державного агротехнологічного університету ім.Д.Моторного Сергію Кюрчеву за відмову виконувати вказівки МОН. Про це редакції стало відомо з власних джерел у Міносвіти.

Підставу для догани випишуть нібито на основі не виконання ректором KPI (ключових показників ефективності), передбачених контрактом, зауважив співрозмовник редакції.

«Насправді ж ситуація у тому, що заклад  має чітку позицію та бачення свого незалежного від будь-кого розвитку і не розглядає зараз варіант примусового об’єднання із Запорізьким національним університетом», - уточнив він.

Таврійський державний агротехнологічний університет ім. Дмитра Моторного є закладом-переселенцем з Мелітополя, який тимчасово переміщений на базу Запорізького національного університету.

Попри усі виклики війни, агротехнологічний університет працює, проводить вступну кампанію, зокрема, і на магістерські програми, та продовжує реалізацію низки міжнародних програм стажування для своїх студентів закордоном

«Сьогодні будь-якому ректору ставити в вину буцімто невиконання рівнів ефективності на підставі, увага, звітів за минулий рік, це абсурдно. Заклад про який мова, відчув на собі війну буквально. Увесь колектив і ректор працювали та працюють на збереження освітньо-наукової бази університету, зберегли студентів, відновили повноцінно роботу у новому місті. Як взагалі можна так знищувати й знецінювати освітні колективи ЗВО з середини країни в умовах реальної війни із зовнішнім ворогом, я не розумію. Тому не поділяю політику пана Лісового і його заступника Михайла Вінницького - голови кадрової комісії МОН. Вони чомусь обрали шлях зневажливого терору вищих навчальних закладів», - додав співрозмовник освітнього відомства, уточнивши, що йдеться не про одного ректора, а про плани МОН у такий спосіб "прибрати незручних для себе ректорів кількох університетів одразу".

Після оголошення двох доган, МОН отримує право розірвати контракт із ректором та призначити на його місце підконтрольну собі людину у якості тимчасового виконувача обов'язків.

Міністерство освіти і науки у березні поточного року очолив Оксен Лісовий. Його одразу звинуватили у плагіаті. Після підтвердження цього факту, чиновник відмовився від свого ступня кандидата наук.

Нагадаємо, Лісовий наразі вимагає від вчителів повернути 6500 грн, виплачених їм раніше за програмою «єПідтримка»