Завантажити ще

На Рівненщині виявили поховання монахинь ХVІІІ століття

На Рівненщині виявили поховання монахинь ХVІІІ століття
Фото: rv.gov.ua

Археологи працюють на околиці старого  Дубна (Рівненська область) на місці колишнього Свято-Вознесенського монастиря. Знайдена конструкція поховальної пам’ятки-склепу дуже рідкісна для цієї місцевості. Це вже п’ята експедиція науковців. Про це повідомили у Рівненській ОДА.

Як повідомив один з керівників експедиції, голова МГНО «Дубенський археологічний осередок» Андрій Бардецький, знайдені артефакти вже претендують на археологічну сенсацію. Він розповідає, що ділянку для розкопу обирали не наосліп. Попередні сезони наукових досліджень цієї території давали орієнтири про знаходження саме у цьому місці некрополя колишнього монастиря. І археологи не прогадали.

На місці поховання також знайдено намистини, шпильки до жіночого одягу, прикраси, монети та церковне начиння. Поки що археологи припускають, що склеп змурований наприкінці ХVІІІ - на початку ХІХ століття. Експедиція триває.

До слова, на цьому місці, за історичною довідкою, у 1592 році князь Василь Острозький заснував православний жіночий монастир. Він у ХVІІ столітті перейшов у Василіанський унійний орден та існував як греко-католицький монастир до 1832 року.

Фото
Фото
02 Серпня 202312:58
Новини по темі: розкопки археологи Рівне