Завантажити ще

У "Дії" розпочався прийом заявок на компенсацію за знищене житло

 У
Фото: t.me/zedigital

Починаючи з 1 серпня власники житла, яке було зруйноване внаслідок збройної агресії РФ, зможуть подати заяву на отримання компенсації. Зробити це можна через додаток "Дія". Про це повідомив віцепрем'єр-міністр – міністр відновлення, розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

– Претендувати на компенсацію за знищене житло зможуть одноосібні власники житла, яке було зруйноване через бойові дії після 24 лютого та не підлягає відновленню. Зруйноване житло має бути розміщене на територіях, які контролює Україна. Ми вже напрацьовуємо окремий механізм, який дозволить українцям, чиє житло знаходиться на тимчасово окупованій території, також отримувати компенсацію. Нікого не залишимо у біді, але потрібен час, щоб підготувати ефективний процес, - зазначив він.

Щоб отримати компенсацію, перш за все потрібно надіслати у "Дію" інформаційне повідомлення про пошкоджене або знищене нерухоме майно, якщо таке ще не було надіслано. Після цього слід безпосередньо подати через "Дію" заяву на отримання компенсації. Заяви розглядатимуть комісії, які були створені при органах місцевого самоврядування. Вони й ухвалюватимуть рішення про призначення чи непризначення компенсації.

- Алгоритм максимально цифровізований і вже успішно відпрацьований у рамках програми "єВідновлення". Тому розраховуємо, що процес розгляду заяв, обстеження житла та ухвалення рішення про надання компенсації буде значно швидшим та ефективнішим. Ми, з боку Міністерства, надамо всю необхідну консультаційну та технічну підтримку громадам, – зазначив Кубраков.

Компенсація надаватиметься у формі електронного житлового сертифіката. Його можна використовувати для купівлі житла на первинному чи вторинному ринках. Громадян не обмежуватимуть у виборі місця нового житла – вони зможуть обрати його у будь-якій громаді України.