Завантажити ще

SpaceX успішно запустила на орбіту найважчий у світі супутник

SpaceX успішно запустила на орбіту найважчий у світі супутник
Фото: twitter.com/SpaceX

Американська компанія SpaceX, власником якої є мільярдер Ілон Маск, успішно запустила свою суперважку ракету Falcon Heavy. На її борту знаходився супутник зв'язку Jupiter 3, вагою 9,2 тонни. Про це повідомляє Bloomberg.

Запуск ракети, який планувався на 26 липня, було двічі перенесено через погану погоду. Нарешті, місія стартувала о 06:04 за київським часом із космодрому Кеннеді у Флориді. На борту ракети знаходився величезний надважкий супутник розміром із мікроавтобус, який є найбільшим у світі комерційним супутником зв'язку. Його основне завдання - забезпечити інтернетом країни Північної та Південної Америки, створивши канал із дивовижною пропускною спроможністю 500 Гбіт/с.

Для виведення супутника на орбіту компанія SpaceX вирішила жертвувати центральним прискорювачем. Але бічні прискорювачі ракети-носія успішно приземлені на майданчиках у Флориді. Водночас, центральний блок, щоб заощадити пальне, не повернули на Землю.

Приблизно через три з половиною години після старту супутник успішно розгорнули на орбіті. Ця місія стала для компанії 250-ю.

Новини по темі: SpaceX Ракета супутник