Війна не щадить нікого, ламає життя та долі не лише людей, а й тварин. Яскравий приклад – віслючок Хаймарс.
Спочатку тварина героїчно допомагала нашим військовим на передовій. Хаймарс служив в лавах ЗСУ в підрозділі 112-ї бригади тероборони – підвозив боєприпаси, їжу і воду. За одну ходку міг на собі довезти два ящики боєкомплекту. Пізніше демобілізувався і поселився в Одесі, біля моря, відпочивав. Та й там не спокійно… Росіяни вже кілька днів поспіль жорстоко обстрілюють Одесу. І в одну з ночей рашистського терору вольєр віслюка Хаймарса було знищено.
Тварину врятувало диво. За день до обстрілу Хаймарс переїхав на нове місце проживання.
- До нас звернулися військові… Хаймарс на передку возив снаряди, прямо на самому передку. А потім у військових з’явилась техніка. Для віслюка фронт - це ж великий ризик, військові не хотіли, щоб їхній побратим постраждав, то звернулись до нас, чи ми не приймемо віслючка. Було дуже складно, але військові зуміли вивезти його з передової і привезли до нашого центру, - розповіли нам у Центрі порятунку диких тварин.
Хаймарс деякий час перебував у Центрі порятунку диких тварин. Потім його відправили на перетримку до Одеси.
- Там були більш придатні умови, більш підходящий вольєр. Тому що у нас дуже багато тварин, постійно прибувають постраждалі, тож потрібні місця. Згодом для Хаймарса ми знайшли постійне місце утримання - «Зелений гай» у Дніпропетровській області. І запланували його перевезти туди, - розповідають у Центрі порятунку диких тварин.
З перевезенням Хаймарса знову ж таки допомогли військові, подбали про свого побратима.
- Ввечері завантажили, поїхав він на Дніпропетровщину. А вночі в Одесі стався обстріл, все було розгромлено, уламками посікло вольєр. І сталось це наступного дня після того, як Хаймарса звідти вивезли. Віслюк – щасливчик. Дивом вцілів. Його будиночок було повністю знищено.
Хаймарс - дуже контактний віслючок, людей любить, йому подобається, коли його гладять і приділяють йому увагу. А ще у нього добрий апетит, тварина полюбляє овочі і фрукти, ніколи не відмовиться від морквинки чи яблучок.
Центр порятунку диких тварин займається порятунком всіх тварин від війни.
- Наше завдання – вивезення тварин із зони, де відбуваються бойові дії, де господарі покинули своїх домашніх котиків і собачок, а також ми рятуємо диких тварин, які постраждали унаслідок війни. Ми їх лікуємо, приводимо до тями, робимо все що потрібно. І якщо тварину вже можна випустити у дику природу, то випускаємо або шукаємо гідні умови для подальшого проживання. Тварин ми не тримаємо, ми не зоопарк, ми скоріше як швидка допомога. Таких хижаків, як тигри, леви, ведмеді, – передаємо за кордон, бо в Україні для них нормальних місць вже нема, - розповіли у Центрі порятунку диких тварин.
В середньому в центрі перебуває плюс-мінус 30 тварин, серед них тигри, ведмеді, леопарди, лисиці. Всі страждають від війни, і їм потрібна допомога.
Допомогти Центру порятунку диких тварин можна тут і тут. А дізнатись більше про його життя тут.