Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Туристичний сезон у Криму, схоже, все. А тільки середина липня

Туристичний сезон у Криму, схоже, все. А тільки середина липня
Фото: Twitter/@torvi2502

Напівпорожні готелі у розпал літнього сезону, закриті ресторани, де-не-де атракціони та підняті до непристойності ціни на все – це Крим зразка літа-2023. Не всього, але значної частини. На початку червня навіть окупаційна влада заявила, що турсезон пройде «в дуже урізаному форматі», приховавши за хитромудрим формулюванням повний провал. Мовляв, транспортної логістики немає – отже й туриста немає. Сімферопольський аеропорт з минулого року не працює разом із краснодарським, ростовським та іншими, а Кримський міст чомусь ну ніяк не виправдовує очікувань росіян. І події останніх днів тому є доказом.

"Такого не було ніколи"

Жодних 6-7 мільйонів туристів, обіцяних окупантами. Жодних забитих відпочиваючими пляжів і кафе, цілодобових «чортових коліс» і всюдисущих «бананів» на морській гладі - натомість спекотний вітер ганяє пил напівпорожніми вулицями Коктебеля, Євпаторії, Сімеїза, Ялти. Пропозицій відпочити тисячі, але всі рекламні ролики демонструють красу готелю та повну відсутність у ньому людей. Ціни на відпочинок господарі намагаються не задирати, але це не рятує.

– Крим – це не варіант бюджетного відпочинку. Сюди довго їдуть і хочуть довго відпочивати у комфортних умовах. Минулого і цього року практично повністю впав потік туристів з Уралу, Крайньої Півночі – загалом скрізь, з ким було авіасполучення. Трястися 3-5 днів у поїзді готові не всі. У результаті з десяти наших будиночків у середині липня заселено три, такого у нас ще не було ніколи! – розповіла господиня приватного пансіонату сімейного типу Наталія із Сімеїза. – У березні ще бронювали номери, але у червні вже дзвонили та скасовували броню. Знаю, що у більш-менш великих готелях броні було багато, але це там, де гарна інфраструктура: майданчики для дітей, басейни, фуд-корти, аніматори працюють. Там ще якось можна виживати. У нас особливо зайнятися нічим, тільки засмагати на пляжі і купатися в морі. Всі розваги згорнуті по максимуму.

Коктебель - такими пустельними пляжами популярного курорту не були ніколи. Фото: Twitter/@torvi2502

Коктебель - такими пустельними пляжами популярного курорту не були ніколи. Фото: Twitter/@torvi2502

Нерадісні обличчя кримчан

Курорти Краснодарського краю виявилися не дуже гостинними – зливи та повені погнали туристів у бік Криму. Тут на них чекали відносно прийнятні ціни – в середньому, вартість номера починається від 1500 рублів (600 грн) за людину залежно від зручностей та розташування щодо моря. Деякі готелі вирішили цього року не відкриватися, решта значно знизила ціни на проживання, мало не в половину, проте все одно масовий турист поїхав оглядати Алтай або «Золоте кільце Росії».

- Декілька готелів по сусідству не відкрилися на початку сезону. Вони мали раннє бронювання кількох номерів, вони готувалися до прийому людей, але практично всі броні скасувалися ще на початку червня, - каже мешканка Євпаторії Катерина Треплева. – Кримчани зараз освоюють тури вихідного дня, їздять з однієї частини півострова на іншу, але загальної картини, це, звичайно, не змінює. Сезон 2023 року провалений, а у світлі останніх подій на мосту можна сказати, що і закінчено. О 10-11 годині ранку у нас порожні пляжі.

Заможні відпочиваючі (а інших у Криму поки що не може бути) нарікають: чомусь нерадісні обличчя простих кримчан, а ціни просто зашкалюють. Морозиво по 200-300 рублів (80-120 грн), салат у ресторані за 1500 (600 грн), лежак на пляжі – 200 (80 грн), пляшка пива – 200-400 рублів (80-160 грн). Квиток на потяг із Ростова до Сімферополя – майже 2500 рублів (1000 грн) для дорослого у плацкарті.

- Мало того, зараз на сайтах пишуть одні ціни, а приїжджаєш - все вже інше, - скаржиться в соцмережах турист із Пітера, який винайняв квартиру в Ялті за 3500 рублів (1400 грн) на добу. Приїхавши, він дізнався, що тепер має платити 8000 рублів (3200 грн) на добу.

- Після розбірок із господарем зупинилися на 5000 рублів (2000 грн) на добу, але більше я до нього ні ногою! – клянеться невдаха-мандрівник.

Гурзуф - аншлагу немає навіть на ПБК. Фото: Twitter/@torvi2502

Гурзуф - аншлагу немає навіть на ПБК. Фото: Twitter/@torvi2502

«Ми для них лише мішки з грошима»

І погода начебто чудова: +25...27 градусів температура повітря та +20 – вода. І автобуси-поїзди-тролейбуси ще бігають Кримом. Але щось незадоволені російські туристи. Які розраховували, що їх зустрінуть як благодійників та годувальників, але чомусь падати у ноги ніхто не поспішав.

- Ми для них лише мішки з грошима! – скаржаться у соцмережах жителі Саратова та Москви на господарів гостьових будинків та готельєрів. - Вони майже завжди незадоволені, можуть щось неприємне і в спину сказати. Сервіс залишився на рівні «совка» - невже незрозуміло, що Крим постійно порівнюватимуть, наприклад, із Туреччиною і завжди не на користь Криму? У пансіонатах дуже погано годують, несвіжа білизна, якщо є басейн – він постійно пахне хлоркою або буде дуже маленький - для дітей до трьох років!

Нарікають туристи на старий квартирний або кімнатний фонд, на незговірливих господарів, які не бажають робити знижки, на те, що фотографії розташування на сайті рідко відповідають оригіналу.

– Ми зробили броню в Євпаторії на одній «віллі», приїхали, подивилися – і нам не сподобалося. Вирішили шукати щось інше, так нам у спину слали прокляття, що господарі лише час втратили на підготовку. Ставлення до приїжджих як до лохів! - обурюється росіянка. І додає:

- Не здивуюся, якщо всі такі господарі не підтримують СВО чи, що ще кошмарніше, донатять на ЗСУ!

За її логікою, добрі господарі мають беззастережно довіряти російському президенту, підтримувати вбивства українців. Тоді відпочивати у них буде політично нешкідливо.

Ще одна відпочиваюча в Євпаторії поділилася своїми враженнями від пансіонату:

- У їдальні дуже маленький проміжок часу для їжі, всього дві години. Через це люди бігають і чатують вільні місця! На пляжі брудні басейни! У кулері вода з-під крана. Туалетний папір поклали розпочатий, хто і де його до цього тягав?! З мильного приладдя поклали один шматок мила, добре, хоч не розпочатий. ТБ у номері не працювало. Ми викликали налаштувача, який прийшов наступного дня, сказав, що військові сигнали гасять, і він нічого не може зробити. Басейни страшенно пахнуть хлоркою. Наприкінці відпочинку повісили оголошення, щоб після 22:00 усі відпочиваючі зачинили вікна та двері та не виходили з приміщень до ранку, бо труїтимуть комарів. Це була остання крапля…

Про військових, що заполонили ті самі готелі, про літаки (теж військових), що літають прямо над головами відпочиваючих, уже й говорити не варто – місцеві вже звикли, що Крим нині не здравниця, а «війниця», військова база. Хто при здоровому глузді поїде відпочивати на військову базу, в оточення неадекватних вояків, «зубів дракона» та інших фортифікаційних споруд замість дендраріїв, парків та музеїв? Думати про те, яким буде наступний курортний сезон, кримчани поки що бояться.

Євпаторія – відпочиваючих не густо. Фото: Twitter/@torvi2502

Євпаторія – відпочиваючих не густо. Фото: Twitter/@torvi2502