Завантажити ще

Телескоп Вебба зробив унікальні знімки області зіркоутворення

Телескоп Вебба зробив унікальні знімки області зіркоутворення

Космічний телескоп Джеймса Вебба передав на Землю унікальні знімки області зіркоутворення. Це хмарний комплекс Ро Змієносця, який знаходиться за 390 світлових років від планети Земля, і раніше розглянути його в таких подробицях було неможливо. Про це повідомляє сайт NASA.

Зображення телескопа показує область, що містить приблизно 50 молодих зірок, кожна з яких масою дорівнює масі Сонця або менше. Найтемніші області — найщільніші, де товсті пилові кокони все ще формують протозірки. Найбільш помітні на знімках біполярні струмені молекулярного водню червоного кольору. Таке явище зазвичай спостерігають, коли зірки вперше прориваються через свою оболонку космічного пилу, розповіли в НАСА.

Область утворення зірок. Фото: nasa.gov

Область утворення зірок. Фото: nasa.gov

Хмарний комплекс Ро Змієносця. Фото: nasa.gov

Хмарний комплекс Ро Змієносця. Фото: nasa.gov

- Зображення Ро Змієносця, зроблене "Веббом", дозволяє нам побачити дуже короткий період зіркового життєвого циклу з новою ясністю. Наше власне Сонце давно пережило подібну фазу, і тепер ми маємо технологію, яка дозволяє побачити початок історії іншої зірки, – сказав один із співробітників космічного агентства, який працює з телескопом, Клаус Понтоппідан.

У той же час деякі зірки мають тіні. Вони відбивають протопланетні диски - потенційні планетні системи майбутнього. Вони вказують на протопланетні диски – потенційні майбутні планетні системи у процесі створення.

Публікацію знімка вчені NASA приурочили до роковин наукової роботи телескопа Джеймса Вебба. За їхніми словами, за цей рік телескоп змінив уяву людства і відкрив багато таємниць Всесвіту, показавши людям ті куточки космосу, в які раніше вони не могли зазирнути.

Новини по темі: Космос НАСА