Завантажити ще

В Охматдиті дітям пересадили дві нирки та печінку від посмертного донора – хлопчика з Рівного

В Охматдиті дітям пересадили дві нирки та печінку від посмертного донора – хлопчика з Рівного
Фото: facebook.com/ndslohmatdyt

У понеділок, 10 червня, медики Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит пересадили дві нирки та печінку маленьким пацієнтам медичного центру. Донором став 4-річний хлопчик із Рівного, якому діагностували смерть мозку. Про це пише прес-служба Охматдит.

– Батьки дитини дали згоду на посмертну пересадку органів, аби подарувати шанс на життя іншим дітям. Світла пам'ять донору та повага до його сім'ї, — написали медики.

Дві бруньки пересадили 12-річному хлопчику із окупованої частини Херсонської області. Більше трьох років він чекав на трансплантацію і жив в Охматдиті. Печінку пересадили 15-річному хлопчику із Кіровоградської області. Крім того, пересадку серця 6-річній дівчинці провели в Інституті серця МОЗ України. Таким чином шанс на життя отримали одразу троє дітей, додають лікарі.

У червні в Україні вперше направили гелікоптер доставити донорський орган із початку війни. Ризикувати вирішили задля порятунку 15-річного хлопчика із Миколаївської області. Вертоліт благополучно доставив донорське серце із Вінниці до Інституту серця у Києві.