17 травня
Завантажити ще

Цього року можна буде спостерігати чотири супермісяці поспіль

Цього року можна буде спостерігати чотири супермісяці поспіль
Фото: iStock/Getty Images Plus

Перший з чотирьох поспіль супермісяців можна буде спостерігати 3 червня о 14:39 за київським часом. Так, під час липневого супермісяця Місяць буде знаходитися всього в 361 934 км від Землі в порівнянні із середньою відстанню близько 382 900 км. Про це повідомляє space.com

Наступний супермісяць відбудеться у вівторок, 1 серпня, коли відстань між Землею та її природним супутником становитиме 357 530 км. 30 серпня можна буде побачити наступний супермісяць у вигляді блакитного Місяця. У цей період Місяць буде знаходитися на відстані всього 357 344 км від Землі. 28 вересня буде видно останній з чотирьох і також останній в цьому році супермісяць, коли Місяць буде на відстані 361 552 км від Землі.

Цікаво, що у корінних американців липневий повний Місяць називався по різному, в тому числі "Оленячий місяць" (оскільки в цей час у оленів росли роги) і "Громовий місяць" (оскільки припадав на сезон дощів). Також деякі індіанські племена назвали його Місяцем линьки пір'я, оскільки влітку деякі птахи починають линяти, або Місяцем стиглої кукурудзи.

Також у липні очікується п'ять магнітних бур різної потужності і тривалості. Перша з них накрила Землю в перший же день місяця, 1 липня. Потім у п'ятницю та суботу 7-8 липня очікується слабка дводенна магнітна буря.