18 червня
Завантажити ще

На острові Хортиця після обміління Дніпра знайшли унікальний човен-моноксил

На острові Хортиця після обміління Дніпра знайшли унікальний човен-моноксил
Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua

Археологи під час дослідження затоплених територій знайшли на острові Хортиця човен-моноксил, якому може бути більше 500 років. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Човен виготовлений з суцільного стовбуру деревини, ймовірно, дуба. Довжина сягає 7 метрів.

- В минулому біля берегів о. Хортиця заходили подібні човни, які пов'язані з давньоруським поселенням на острові X- XIV cт. Згідно стану збереженості деревини можна припустити, що вік виявленого човна не менше 300 років. Але більш точне датування стане можливе після проведення радіовуглецевого аналізу. Зараз човен потребує термінових робіт з консервації та в подальшому реставрації, аби стати музейним експонатом. Спеціалісти Заповідника вже працюють над цим, - наголосив Ткаченко.

Після підриву дамби Каховської ГЕС на одеському узбережжі переселенці з Херсона знайшли глиняну візантійську амфору. Вона не потонула завдяки земляній пробці, що утворилася у горловині посудини. Знайдений артефакт передали до Херсонського обласного краєзнавчому музею.

РФ підірвала дамбу Каховської ГЕС в ніч на 6 червня, через що рівень води в Дніпрі значно зменшився. На Запоріжжі під загрозою знищення опинилися пам'ятки історії та археології, які знаходилися на затоплених ділянках. Тому вчені та археологи одразу почали досліджувати території, які раніше були затоплені.

 

Унікальна знахідка в Запоріжжі. Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua

Унікальна знахідка в Запоріжжі. Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua