Завантажити ще

У центрі Львова встановили гігантську скульптуру, яка "підтримуватиме" оперний театр

У центрі Львова встановили гігантську скульптуру, яка
Фото: city-adm.lviv.ua

У середу, 28 червня, у Львові біля Оперного театру встановили скульптуру гіганта "Містер Арбітріум". Статуя заввишки 5,5 метра авторства італійського скульптора Емануеле Джіаннеллі ілюструє підтримку України у цей непростий час. Про це повідомляє Львівська міська рада.

- Цей проєкт є задумом мисткині Розі Фонтани, втілений скульптором Емануеле Джіаннеллі. За ідеєю італійського митця, Містер Арбітріум є фігурою чоловіка, який водночас і штовхає, і тримає. Саме за цю особливість він був обраний нести Україні послання надії, підтримати народ і державу в цей час скорботи та страждання й відштовхнути війну, даючи простір миру та відбудові, - йдеться у повідомленні мерії.

Скульптор Емануеле Джіаннеллі зазначив, що дуже радий, що Містера Арбітріума встановили поруч зі Львівською оперою.

- Мені приємно усвідомлювати, що ця скульптура підтримуватиме українське мистецтво, історію та культуру. Окрім цього, я прагну, щоб мій проєкт став реальною підтримкою всіх художників, музикантів, акторів і діячів культури та мистецтва України - я думаю про тих українських митців, які загинули, страждають або не можуть працювати над своїми культурними проєктами, даруючи красу думки своїй державі та всьому світові, - сказав скульптор.

Куратор проєкту мисткиня Розі Фонтана працює з українськими установами близько 20 років. Каже, їй важливо сьогодні підтримати українців за допомогою мистецтва.

- Майже вісім місяців тому я подумала про культурний прєкт, який міг би донести важливе послання моїй дорогій Україні, тож мені одразу спав на думку Містер Арбітріум - символ сили та стійкості. Цим проєктом я обіймаю всіх українців і кажу їм: ми з вами, мистецтво і культура підтримують вас. Ми хочемо, щоб Містер Арбітріум став великим посланцем миру, і сподіваємось, що його присутність стане розрадою для всіх, - сказала Розі Фонтана.

Скульптуру гіганта біля Львівської опери встановили в рамках Lviv Urban Forum. Впродовж трьох днів до міста з’їдуться сотні архітекторів та урбаністів. Головним фокусом форуму стане відбудова українських міст та визначення цінностей для розвитку громад.