Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

У Мексиці на дні пересохлого водосховища "відкрилась" стародавня церква

У Мексиці на дні пересохлого водосховища
Фото: кадр з youtube.com/watch?v=T4MYhzQYHxw

У зв'язку із сильною спекою в Мексиці засохло водосховище. На його дні повністю показалась затоплена колоніальна церква, повідомили в Еuronews.

Повідомляється, що це - домініканський храм Кечула, побудований у XVI столітті на території сучасного штату Чіапас на півдні Мексики, який затопили у середині 1960-х років, коли на річці Гріхалва було побудовано греблю.  Зазвичай над поверхнею водосховища видно було лише арку другого ярусу церкви, а до залишків храму можна було підійти лише на човні, що було популярною розвагою для туристів.

Але останнім часом у Мексиці фіксуються високі температури і відсутність дощу. Це призвело не тільки до загибелі вісьмох людей протягом останнього тижня, але і до різкого спаду рівня води в водосховищі. В результаті церква повністю виступила з-під водина невеликому півострові. Тепер до неї можна доїхати на автомобілі або мотоциклі.

Поява храму викликала нову хвилю зацікавленості серед туристів. Але місцеві мешканці наголошують, що для них це скоріше є свідченням великої біди. Адже багато рибалок, які залежали від ресурсів водосховища, залишилися без роботи. Посуха завдає шкоди також місцевим фермерам.

Наразі у деяких регіонах Мексики температура повітря перевищує 40°C. Це призводить до проблем з водопостачанням, а також значно збільшило попит на електроенергію через використання кондиціонерів. Що в свою чергу  спричинило аварійні відключення електроенергії. 

Новини по темі: Мекс ика