15 липня
Завантажити ще

Столичні чиновники передумали купувати барабани для укриттів

Столичні чиновники передумали купувати барабани для укриттів
Фото: pixabay.com

Управління освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації оголосило про розірвання договору щодо скандальної закупівлі барабанів для бомбосховищ на суму 900 тисяч гривень.

- Враховуючи суспільний резонанс та розголос у засобах масової інформації, несприйняття громадськістю нових методик зняття психологічного навантаження та стресу, запобігання розвитку посттравматичних стресових розладів у дітей у період воєнного стану, управлінням освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації достроково розривається договір на закупівлю музичних інструментів (барабанів різних діаметрів) у кількості 306 штук. Кошти з бюджету міста Києва та держави не були витрачені, - йдеться у повідомленні.

Також освітяни пояснили, чому вирішили закупити для укриттів саме барабани. Мовляв, врахували досвід ізраїльської психологічної та вчительської спільноти. За їхніми словами, використання  арттерапії, зокрема музики та гри на інструментах, допомагають дітям, які перебувають у депресивних станах, відчувають підвищену тривожність, емоційну нестабільність або мають психологічні травми.

Окрім того, в.о. голови Дніпровської райадміністрації Павло Бабій пообіцяв провести службове розслідування щодо цих закупівель. А також створити комісію для перевірки іхньої обґрунтованості та доцільності. 

Напередодні стало відомо, що управління освіти Дніпровського району Києва закупило понад 300 барабанів для дітей майже на 900 тисяч гривень. Музичні інструменти нібито призначені для психологічного розвантаження дітей в укриттях під час повітряних тривог. Це викликало неабиякий резонанс у соцмережах. Окрім того, у художньому ліцеї "Зміна" у тому ж Дніпровському районі закупили для бомбосховища сковороду та піч вартістю понад мільйон гривень. Також один із ліцеїв столиці закупив в укриття 12 овочерізок по 130 тисяч гривень за кожну та сковорідки по 720 тисяч гривень.