Завантажити ще

За донати на «Армію дронів» купили 3,8 тисячі безпілотників

За донати на «Армію дронів» купили 3,8 тисячі безпілотників
Фото: Мінцифри

За 11 місяців існування проєкту «Армія дронів» в рамках United24 придбали 3 864 комплекси БпЛА на 4,3 млрд гривень. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на брифінгу.

- "Армія дронів" – важливий проєкт, який спрямований на те, щоб забезпечити Сили безпеки й оборони сучасними якісними безпілотниками у достатній кількості. Протягом 11 місяців за кошти ми United24 закупили 3 864 БпЛА на понад 4,3 млрд гривень, - зазначив міністр.

Наразі завершився перший етап проєкту «Армія дронів». За його результатами Центри підготовки операторів БпЛА навчили 10 тисяч військових. У межах другого етапу професійну підготовку пройдуть ще 10 тисяч пілотів.

Державний проєкт «Армія дронів» стартував 1 липня 2022 року. Програма включає в себе закупівлю дронів, їхній ремонт та оперативну заміну і курс навчання пілотів. Амбасадорами напрямку "Армія дронів" на United24 є американський актор Марк Гемілл (джедай Люк Скайвокер у «Зоряних війнах»).

На початку червня керівник навчального центру аеророзвідки Марія Берлінська заявила, що в Україні брак дронів, а Міноборони, Мінцифри, "Армія дронів" та волонтери не покривають і 10% від їхньої потреби". За словами Берлінської, порівняно дешевий дрон, який обходиться у 500 – 600 доларів, здатний завдати чималих втрат ворогові. Міноборони на це відповіли, що закуповують дрони за тією потребою, яку формують ЗСУ.