19 травня
Завантажити ще

В Україні впровадять цифрову технологію діагностики раку

В Україні впровадять цифрову технологію діагностики раку

В Україні стартувала національна програма з впровадження цифрової технології діагностики раку. Вона допоможе виявити злоякісні утворення та поставити точний діагноз вдвічі швидше. В українських медзакладах та лаборіях планують встановити понад 100 цифрових сканерів для діагностики раку.

Програму ініціював лікар та меценат Тигран Амалян, який вже впровадив технології для безкровних ЛОР операцій, протезування аортального клапана без розрізу грудної клітини та зупинки серця, а також нейронавігаційні систем для операцій на головному мозку.

- Саме використання цифрового сканера, в основі якого лежить цифрова патологія, може кардинально покращити ситуацію з діагностикою та лікуванням онкологічних захворювань. За рахунок оцифрування пацієнти зможуть проконсультуватися з іншими фахівцями з будь-якої точки світу просто передавши посилання на файл. Крім того, сканер дає можливість використовувати бази даних цифрових знімків в науково-дослідницькій роботі для діагностики і відповідно правильного лікування нетипових захворювань. Оцифрування препарату також допоможе патологам використовувати нейромережі або штучний інтелект, пояснив Амалян.

Перший цифровий сканер вже прямує до України. Апарат встановлять в одній зі столичних гістологічних лабораторій, де проводять найбільшу кількість усіх онкодосліджень.

Бюджет “Національної програми з впровадження цифрової технології діагностики раку” складає понад 7 500 000 грн, тож “Міжнародний фонд медичних інновацій”, що є частиною команди програми, започаткував збір на підтримку ініціативи.

Згідно з даними Національного канцер-реєстру, щороку близько 140 тисяч українців дізнаються про діагноз «рак» та 63 000 (45%) хворих помирають.

Тигран Амалян.

Тигран Амалян.

Новини по темі: рак