Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Соцопитування: українці бояться корупції більше за війну

Соцопитування: українці бояться корупції більше за війну
Фото: ti-ukraine.org

Українці вважають, що у відновленні України після війни найбільшу загрозу несе корупція. Її українці бояться більше, ніж можливого повторення воєнних дій. Серед головних проблем України населення та підприємці називають: війну, руйнування, корупцію та безробіття. Про це пише Transparency International Ukraine у ​​соціологічному дослідженні, яке на замовлення провело дослідницьке агентство Info Sapiens за підтримки Проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів протидії корупції в Україні «Взаємодія».

- Опитування проводилося серед населення та представників українського бізнесу про потреби та очікування від майбутнього відновлення України. Серед головних побоювань українців з приводу майбутнього відновлення корупція посідає перше місце серед інших можливих ризиків. Так, 73% українців та 80% представників бізнесу найбільше непокоїть повернення корупційних схем у процеси відновлення. Ще 63% громадян та 73% підприємців побоюються відсутності контролю та, як наслідок, розкрадання державних коштів. І лише на третьому місці бізнес (45%) та населення (55%) називають повернення воєнних дій, - зазначили в організації.

Як зазначають організатори дослідження, для того щоб нейтралізувати головний страх українців у майбутньому відновленні, тобто корупцію, потрібно забезпечити механізми контролю — так вважають 33% населення та 44% представників бізнесу. Також українці виступають за посилення кримінальної відповідальності за корупцію – 24% та 18% відповідно.

Серед головних проблем України населення та підприємці називають війну, руйнування, корупцію та безробіття. При цьому надзвичайно серйозними проблемами країни українці називають війну (98%), руйнування інфраструктури та житла (87%), а також корупцію (77%). Наступними за ступенем серйозності йдуть відсутність професіоналів у владі (61%) і безробіття (60%) — особливо гостро його сприймають жінки (ймовірно, вони частіше особисто відчувають цю проблему). Серед іншого суттєвими проблемами українці вважають високу вартість життя та низькі доходи.