21 вересня
Завантажити ще

У МАГАТЕ заявили про запуск програми допомоги Україні

У МАГАТЕ заявили про запуск програми допомоги Україні
Фото: twitter.com/rafaelmgrossi

У МАГАТЕ заявили про запуск програми допомоги Україні у відповідь на затоплення дамби у Новій Каховці. Гендиректор Рафаель Гроссі днями очолить місію МАГАТЕ в Україні. Про це він написав у Twitter.

- Сьогодні я запускаю програму допомоги Україні у відповідь на затоплення дамби в Новій Каховці та на запит президента Володимира Зеленського щодо міжнародної допомоги, - наголосив Гроссі.

Він зазначив, що його місія в Україні, зокрема, стосуватиметься Запорізької АЕС. Гроссі також пообіцяв представити президентові Зеленському новий план МАГАТЕ. За його словами, Україна може розраховувати на підтримку організації під час подолання наслідків каховської катастрофи.

- За допомогою ядерних методик ми визначимо вплив на питну воду, здоров’я людей, ґрунти і водні ресурси, а також оцінимо цілісність критичної інфраструктури, - додав гендиректор МАГАТЕ.

Вранці 6 червня оперативне командування "Південь" повідомило, що російські окупанти підірвали Каховську ГЕС, згодом обласна військова адміністрація підтвердила цю інформацію. Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив, що почалася евакуація місцевого населення з небезпечних районів.

Після підриву Каховської ГЕС  рівень води у водосховищі щогодини знижується на 5-7 см. Якщо рівень опуститься нижче 12,7 метра, Запорізька атомна електростанція вже не зможе перекачувати воду з водойми та охолоджувати реактори, повідомив голова Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі, посилаючись на інформацію експертів МАГАТЕ, присутніх на ЗАЕС.